"Kluci přišli na sraz, nebylo jim dobře a ani dobře nevypadali. Když jsem jim změřil zvýšenou teplotu, tak jsme si i přes negativní testy rozhodli ze zodpovědnosti, ke které nás ze všech stran nabádají, k utkání neodcestovat. Ty antigenní testy totiž nemusí být vždy stoprocentně spolehlivé. Zdraví je pro nás důležitější než výsledky," vysvětlil předseda Stráže Jaroslav Řízek.

Sokol v minulé sezoně trénoval bývalý ligový fotbalista Martin Hřídel, ale pak, stejně jako béčko klubu, skončil. Všichni béčkaři odešli do Doubí a patriot Řízek dělá v klubu předsedu, údržbáře, hospodského i trenéra. "V pondělí byli kluci u lékařů, nákaza se naštěstí nepotvrdila a v úterý už jsme trénovali. Ke čtvrtečnímu zápasu, kdy doma hostíme od tří odpoledne v dohrávce 5. kola Slovan Vesec, nastoupíme. Samozřejmě, pokud se nestane něco mimořádného," ujistil šéf klubu.

Řízek počítá, že víkendové utkání Tesla prohraje kontumačně. "To rozhodnutí beru na sebe, omluvili jsme se a důvody vysvětlili. Počítáme s porážkou 0:3. Sportovně technickou komisi jsem jen požádal ke shovívaosti při vyměření pokuty, protože všichni kluci chodí do práce a fotbal tady hrajeme jen pro zábavu," dodal. Právě STK na svém nejbližšším zasedání udělá se neodehraným zápasem tečku.