Jak byste zhodnotil podzimní část?
V posledních letech jsme měli hodně problémy se záchranou a byla výrazná fluktuace hráčů. V červnu jsme měli oslavy 100 let fotbalu a udělali jsme ohromnou reklamu oddílu. Podařilo se nám získat pět staronových posil a s očekáváním jsme šli do podzimní části, kde jsme chtěli být v klidném středu tabulky. To se nám povedlo, dokonce jsme v předposledním kole byli třetí, takže jsme spokojeni. Spousta věcí se ale dá ještě vylepšit.

Co se vám povedlo a co je potřeba zlepšit?
Docela se nám povedla produktivita, máme dva střelce, kteří dali po deseti gólech. Jednu chvíli jsme tápali v obraně, hledali jsme stoperskou dvojici, takže musíme zapracovat na obranné hře.

Kdy začínáte přípravu a plánujete nějaké soustředění?
Přípravu začínáme 14. ledna. Budeme trénovat výhradně v domácích podmínkách na umělé trávě a čtyřdenní soustředění proběhne v Albrechticích u Frýdlantu, odkud budeme dojíždět na tréninky na umělou trávu do Frýdlantu.

S kým a kdy se utkáte v rámci přípravných zápasů?
V plánu máme sedm přípravných zápasů. První hrajeme 18. ledna od 13 hodin s Velkými Hamry, které patří ke špičkovým týmům divize C. Dále nastoupíme proti Doubí, Rumburku, Krásné Studánce, Šluknovu, Mirsku a v březnu budeme mít ještě jednoho soupeře.

Budou nějaké změny v kádru a realizačním týmu?
Realizační tým zůstává pohromadě. Dělám zároveň i vedoucího mužstva a musím říct, že jsme dobrá partička. Máme připravené dvě možné posily, které zatím neprozradím. Nechte se překvapit. Jeden hráč je hodně mladý a druhý je už zkušenější.

S jakým cílem půjdete do jarní fáze?
Nechci to zakřiknout, ale ve Frýdlantu posledních 15 let máme jaro lepší než podzim. Nevíme, co se všechno může stát, proto cíle jsou pro nás s otazníkem.

Museli jste zrušit dorost, který nedohrál ani podzim kvůli malému počtu hráčů. V čem vidíte problém?
Jedná se o celogenerační problém. Když se podívám na stejně velká města, tak problémy jsou všude. Nový Bor taky před dvěma lety neměl dorost. V roce 2018 bylo 25 kluků. Postupem času přestali kluci chodit. Zůstala parta šesti hráčů, kteří chodili a nebyli jsme schopni doplnit kádr. Někteří navíc přestoupili z dorostu do béčka.

Přineslo vám zrušení dorostu v probíhající sezoně nějaké komplikace?
Čekáme, že nějaká pokuta bude. Zatím se krajská disciplinárka ani nikdo další nijak neozval.