V řádné hrací době gól nepadl, a tak si oba týmy připsaly po bodu. „Potkala se dvě vyrovnaná mužstva. Bylo to derby, na které se čeká celý rok. Přišla výborná návštěva 330 lidí. Navíc vyšlo i počasí,“ pronesl spokojeně vedoucí Frýdlantu Martin Budzel. „Domácí byli lepší v první půli a hosté zase ve druhé. Zápasu nechybělo nasazení a bojovnost,“ řekl po utkání Budzel.

OBROVSKÉ TEMPO

Jeho protějšek, vedoucí Višňové Jaroslav Soukup, souhlasil. „Z obou stran bylo obrovské nasazení. Oba týmy chtěly vyhrát. Na každé straně bylo šest vyložených šancí, které nebyly proměněny,“ nechal se slyšet Soukup. „Hrálo se v obrovském tempu a duel se musel divákům líbit. Višňová je s bodem spokojena.“

EMOCE PŘED UTKÁNÍM

Už před utkáním došlo k projevům emocí vzhledem k tomu, že proti sobě nastoupili bratři Tomáš a Milan Mazánkovi. „Musíme poděkovat hráčům, že i přes emoce před zápasem nedělali neférové zákroky. Hrálo se tvrdě, ale ne zákeřně. Vše proběhlo v rámci fair play,“ pronesl spokojeně Budzel, který vyzdvihl výkon rozhodčích.

„Pan rozhodčí Blaschke má zkušenosti ze třetí ligy, v kraji je to velká persona, která dokáže takové zápasy ukočírovat,“ dodal Budzel. „Utkání pískal kvalitní rozhodčí, kterého je třeba pochválit. Do zápasu zapadl a držel emoce v mezích. Neublížil ani jednomu mužstvu,“ pronesl Soukup.

„Akorát mě mrzí, že Milan Melka si při rozcvičování natrhl sval a nemohl nastoupit. To byla pro Višňovou citelná ztráta,“ uvedl smutně Soukup.

VÝBORNÁ NÁVŠTĚVA

Na stadion si našlo cestu 330 diváků, což oba soupeři s povděkem kvitovali. „Můj odhad před derby byl 300 – 400 diváků, takže spokojenost,“ prozradil Budzel. „Návštěva byla krásná. Višňová hraje dvacet let krajský přebor, i když dřív jezdila na Ústecko,“ připomněl staré časy Soukup.

„Když Frýdlant postoupil do krajského přeboru asi před deseti lety, tak od té doby nás zatím neporazil,“ prohlásil hrdě. „Daří se nám a na takovou vesničku je to úspěch,“ dodal Soukup.

Jaké mají oba sokové cíle pro tuto sezonu? „V posledních letech v krajském přeboru jsme hráli o záchranu. Letos se povedlo doplnit mužstvo pěti novými posilami a trenér Ulihrach má na čem stavět a z čeho budovat. V letošním ročníku chceme být v lepší polovině tabulky,“ prozradil plány Budzel.

DOBRÝ VSTUP

„Měli jsme hrajícího trenéra, který dělal všechno, což bylo časově náročnější a musel nějaké pozice uvolnit. Teď máme nového trenéra, pod kterým se vstup do nové sezony povedl,“ uzavřel Soukup.

DALŠÍ DERBY

Další vzájemné utkání se odehraje až na jaře a tentokrát bude prestižní zápas hostit Višňová. Fanoušci obou táborů se tak mohou těšit opět na kvalitní fotbal s výbornou diváckou kulisou a pokud nedojde ke změnám v kádru, tak i na další bratrský souboj.