Ale všechno mohlo být jinak, stres si mohl Hrádek odpustit. „Podle mě jsme měli na klidný střed tabulky, ale vinou různých okolností jsme padali v tabulce dolů. Pak byla deka, bylo to těžké. Teď chceme hlavně chytnout začátek, aby byl tým v pohodě a mohl v klidu hrát a pracovat na sobě.”

Béčko Hrádku bylo spojené s dorostem, tréninky v šesti sedmi lidech nebyly přijatelné. „Když je víc lidí, tak to má hned vyšší úroveň. Dorostence budeme zapojovat i do zápasů, protože nám nějací hráči odešli. Případně se posílíme o někoho z áčka, ale hlavně chceme sázet na odchovance. Možná, že k nám ještě přijdou nějací naši hráči, co byli jinde, uvidíme,” nechává Svoboda otevřená zadní vrátka.

Podle něj je v dorostu řada kvalitních fotbalistů, kteří by se mohli mezi dospělými chytit. „Je pravda, že v minulé sezoně nám možná chyběly zkušenosti, řada zápasů se vinou jejich absence prohrála o gól, ale tihle mladící mají kvalitu, která by mohla tým zvednout; už byli v přípravě i s áčkem. Vidím na nich, že mají dobré návyky, byli dobře trénovaní v dorostu. Věřím, že to bude dobré, už ty nervy z konce sezony nechci zažít; člověk neví, jak by pomohl.”

Hrádek trošku pozmění herní systém. „Díky tomu mládí si budeme moct dovolit vyšší napadání, víc běhavý fotbal a podobně. Rozhodně nechceme hrát autobus. Ale je pro to důležité, abychom hned na začátku získali nějaké body, aby si kluci věřili,” ví Svoboda.