„Chtěli jsme se umístit do třetího místa, to se bohužel nepovedlo. I tak ale šlo o poměrně povedený podzim,“ říká předseda Milan Černý.

Na jaře se Hamry chystají útočit, přestože na třetí Benátky nad Jizerou ztrácejí osm bodů. Klub podle Černého rozhodně neusiluje o postup do třetí nejvyšší soutěže, rád by ale těm nejlepším divizním týmům konkuroval.

Lepší bodový zisk si fotbalisté Velkých Hamrů nicméně zkazili zejména na hřištích soupeřů. V sedmi venkovních zápasech vybojovali jen dvě výhry po penaltovém rozstřelu. Jednou na penalty prohráli a čtyři duely ztratili bez bodu, tedy v normální hrací době.

DOBRÁ DOMÁCÍ BILANCE

Doma to bylo mnohem lepší: šest výher za tři body a jen dvě porážky, navíc po penaltách. Z Hamrů tedy nikdo nedokázal odvézt plný bodový zisk. „Je škoda, že jsme v některých venkovních zápasech nedokázali zúročit převahu. Byli jsme třeba i lepší, ale ty zápasy jsme nakonec nedotáhli,“ popisuje Černý. A nechce se vymlouvat na rozhodčí, byť se o někdy zvláštním způsobu pískání v divizi vypráví všelijaké historky.

Hamry odjížděly s pocitem křivdy ze tří venkovních utkání. „Nešlo o žádné velké viditelné zářezy, spíš jsme cítili, že třeba od 60. minuty je pak o něco těžší dostat se do tlaku, hra se často přerušuje a fotbal tím trpí,“ vypráví šéf klubu.

HRÁČI S LIGOVÝMI ZKUŠENOSTMI

Důležitou posilou se v nové sezoně stal zkušený stoper Pavel Košťál. Devětatřicetiletý obránce, někdejší opora Slovanu Liberec nebo Zbrojovky Brno, výrazně pomohl s defenzivní činností celého týmu.

Jeho rozdílový význam pro tým může dobře ilustrovat poslední zápas v Čáslavi. Košťál se ve 24. minutě zranil za stavu 2:0 pro Hamry. Hosté pak dostali čtyři branky a padli.

„Je to skvělá posila. Výborně diriguje obranu, navíc si s ničím nebere servítky, má velké zkušenosti a respekt,“ pochvaluje si Černý.

Klub přivedl také mladší posily z Jablonce, z nichž se například Štěpánek nebo Petržílka dostali do základní sestavy a přispěli ke zkvalitnění obranné fáze. „Důležitým momentem byla tak vyrovnaná dvojice brankářů Kobachidze a nově Masařík. Z mladých hráčů ročník 2000 se postupně zapracovávají bratři Javůrkové, když Matěj již v posledních zápasech byl v základní sestavě, a dále i Tokár,“ popisuje předseda klubu i postupné omlazování kádru.

Zásadním hráčem do ofenzivy byl opět litevský kanonýr a další ex-ligový hráč Tomas Radzinevičius, autor deseti branek. „Radzi opět ukázal, že je jednou z klíčových osobností. Škoda, že ho střelecky více nepodpořili další fotbalisté,“ lituje předseda, který už vyhlíží fotbalové jaro.

„Myslím si, že na tu první trojku pořád můžeme dosáhnout. Nic nevzdáváme,“ ujišťuje fanoušky a děkuje za skvělou práci trenérovi Josefu Hnídkovi, asistentovi Rudolfu Říhovi a kouči brankářů Petru Javůrkovi.

Aleš Vávra