„My to bereme jako součást přípravy. Nikdo samozřejmě nečekal, že bychom postoupili přes Českou Lípu, ale myslím, že nám to ukázalo nedostatky v obranné fázi. Takže pro nás to bylo i přínosné,“ říká trenér mužstva Nového Boru Stanislav Kouřil. Pro Nový Bor, který má své stabilní místo v krajském přeboru to byl třetí přípravný zápas před mistrovskou sezónou. Na hřišti se potkali ještě s Lovosicemi a českolipským dorostem. „Dnes to byla taková generálka,“ směje se Kouřil.

Nový Bor musel se musel během krátké letní přípravy sehrát nejen s novým trenérem, ale i s nováčky v kádru. „Doplnili jsme tým o sedm našich dorostenců, takže budujeme mladý perspektivní tým, ale bude to chvíli trvat,“ vysvětluje Kouřil, pro kterého je velká výhoda, že mladé kluky dobře zná, neboť přechází na post trenéra mužů právě od dorostu. „Nechceme pořád shánět hráče odjinud, chtěli bychom čerpat především z vlastních zdrojů,“ vysvětluje nový trenér.

Žádné překotné změny v trenérském přístupu dělat nemusel. Mužstvo musí především zapracovat na fyzičce a kondici, protože na jaře se na trénincích scházeli sporadicky. „Postupové ambice určitě nemáme. Ale byl bych rád, kdybychom nemuseli bojovat o záchranu,“ uzavírá Stanislav Kouřil.

Nový Bor ale pojal derby velmi zodpovědně. Do obecenstva pozval starosty obou obcí a tribuny domácích i hostů byly v sobotu podvečer plné. Spokojenost ale vládla jen na modré straně mezi příslušníky fanouškovské skupiny CL Pivosi.

„Dnes jsme byli favoriti, vítězství bylo povinné. Nakonec se nám to podařilo s dost výrazným gólovým rozdílem. Více méně spokojenost, až na nějaké drobnosti v první půli, kdy nám to úplně nešlapalo, ale vítězství vše ruší,“ hodnotí utkání trenér Martin Jánošík. „Myslím, že mužstvo je připravené dobře. Přípravu jsme zvládli bez větších zranění a tým máme doplněný dobře, jen si to musí všechno ještě sednout,“ říká spokojený Jánošík. V sestavě České Lípy přibylo několik hned několik nových jmen – Krčmář, Král, Halbich, Havel, Filip. „Cíl je určitě postup, tým na to máme, snad se zadaří,“ přivolává Jánošík pověstné fotbalové štěstí.

FC Nový Bor - Arsenal Česká Lípa 0:7 (0:2)

Branky: Halbich 2, Šimon, Valta, Ješeta, Bulejko, Kříž. R: Bohata. ŽK: 4:1, 250 diváků

Nový Bor: elený – Šimoník (46. Šešina), Pokorný, Broschinský (C), Devátý – Havlík, Kubeš (46. Svoboda), Džavik (73. Černý), Třešňák (61. Kalenda) – Stromecký, Stejskal (61. Král).

Česká Lípa: Plechatý – Filip (70. Češka), Krčmář (58. Ješeta), Bulejko, Blažek, Kazda (70. Hanl), Baláž, Halbich, Havel (70. Kříž), Valta, Šimon.