„Dnes jsme dali šanci hráčům, kteří přišli na zkoušku, kteří skočili v dorostu a také navrátilcům z hostování. Začátek vypadal slušně, bohužel postupem času jsme se začali propadat. Bylo vidět, že soupeř je na divizní úrovni. Byl nad síly našeho týmu, který byl na hřišti. Je to pro naše mladé hráče obrázek rozdílu dorostenecké a dospělé divizní soutěže. Doma jsme nechali jedenáct až dvanáct hráčů z kádru. Po dalším zápase se budeme s některými hráči loučit, popřípadě nastoupí za náš B tým," uvedl Pavel Hradiský, kouč České Lípy. 

Úvod utkání byl vyrovnaný, šance si vytvořila obě mužstva, jenže časem se českolipským hráčům nepodařilo držet krok se soupeřem a tak přišly i góly. V 17. minutě po nedůsledné obranné fázi českolipských zadáků se trefil Jíra z hranice vápna - 1:0. O třináct minut později Verner nešťastně fauloval ve vápně soupeře a byl z toho pokutový kop, který proměnil Beníšek - 2:0.

Českolipští fotbalisté zahájili přípravu na Českou fotbalovou ligu. Vedl je nový trenér Pavel Hradiský.
PODÍVEJTE SE: Vedro v přípravě Arsenalu nevadí. Kdo opustil českolipskou kabinu?

Do druhého poločasu trenér Hradiský poslal hráče z lavičky, ale hra se nezměnila. Díky dobrým zásahům gólmana Machače nebylo skóre vyšší. Přesto v 59. minutě nestačil na střelu Müllera, který dostal přesnou přihrávku zprava a byl zcela volný - 3:0. Čtvrtá branka padla opět po nedostatečném bránění před šestnáctkou, kdy Došuha prošel a následně poslal balón mezi nohama gólmana Machače za jeho záda - 4:0. To ještě turnovští trefili jednou břevno a třikrát tyč.

„Dobrý přátelský zápas. Oba týmy jsou v přípravě, oba zkoušely různé herní varianty, skoro jiné sestavy. Jsem rád, že jsme hráli v pohybu, vytvořili si řadu šancí a některé proměnili. Hráli jsme dobrou nátlakovou hru," uvedl Josef Petřík, kouč Turnova. 

FK Turnov - Arsenal Česká Lípa 4:0 (2:0)

Branky: Jíra, Beníšek (PK), Müller, Došuha. 

MIROSLAV DALÍK


Načítám tabulku ...