„Potkaly se dva rozdílné herní styly. Domácí hráli dost jednoduše přes nakopávané, dlouhé míče prakticky bez výstavby, postavili taktiku na tom, že budou hrát jednoduše, sbírat druhé balony a vyhrávat osobní souboje. Naopak my jsme chtěli hrát po zemi a krátkou kombinací se dostat k bráně fotbalovou cestou," řekl liberecký kouč.

"První půle byla vyrovnaná, neproměnili jsme hned zkraje duelu pokutový kop, když jsme trefili tyč. Ale dostali jsme se do vedení 1:0, byli jsme v tu chvíli lepší a měli jsme další tři čtyři gólové příležitosti, soupeř zahrozil dvakrát po rohových kopech. Pak jsme udělali individuální chybu a ještě před přestávkou jsme dostali gól 1:1, zbytek půle už se dohrával trochu v křeči."

Ve druhém poločase byl domácí Jablonec podle Petříka lepší. "Jednoduchostí měl dost velkou optickou převahu, ale i tak jsme si vytvořili další dvě tři obrovské příležitosti, které jsme neproměnili. Gól padl po pěkné kombinační hře, jenže přišla další individuální chyba a vyrovnání soupeře na 2:2. Remíza je tedy asi zasloužená, znamená zároveň velké ponaučení zejména pro záložní řadu. S míčem jsme pracovali pomalu, tolik ztrát jsme s Varnsdorfem určitě neměli a možná ani celou podzimní část sezony. Neměli jsme zkrátka tolik prostoru pro kombinaci a nevyrovnali jsme se s rychlým přístupem soupeře.“