„Byli jsme poměrně dost posílení o pět hráčů do pole a gólmana z A-týmu. Hráči k zápasu přistoupili velmi dobře a s chutí," řekl liberecký trenér Josef Petřík.

Jako první otevřel skóre ve 27. minutě Jan Málek, pak se zaskvěl brankář Pešl, který zlikvidoval gólovou příležitost Žižkova. Do poločasu už se skóre neměnilo, Slovan odcházel do šatny s těsným náskokem.

Ten se podařilo v 75. minutě navýšit Ondřeji Valentovi, jenž po dvou trefách do sítě Jablonce opět skóroval. Ještě předtím nastřelili hosté břevno. Třetí branka byla vlastní a padla v samotném závěru duelu.

"Hrál se dobrý fotbal s řadou šancí, také Viktorka měla příležitosti, v prvním poločase jsme propadli v presinku. Ale hráli jsme na dost velké riziko s vysokým presinkem, byli jsme hodně v pohybu, absolvovali jsme řadu soubojů, sběru míčů a kombinace směrem nahoru. Myslím, že se fotbal musel líbit," uvedl kouč pro klubový web.

"Během úvodní půle jsme využili jednu gólovou příležitost, pak nás za stavu 1:0 podržel gólman Pešl, který chytil tutovou šanci. O něco později ještě soupeř nastřelil břevno. Rozhodně to nebylo tak, že bychom byli jednoznačně lepší, ale zasloužili jsme si vyhrát. Vidíme i nějaká negativa, takže ty si zhodnotíme a jedeme dál. Je teprve příprava, ale je super, že jsme rozložili síly. Většina hráčů kromě třech odehrála poločas,“ dodal Petřík.

Fotbalová příprava:

FC Slovan Liberec B - Viktoria Žižkov 3:0 (1:0)
Branky: 27. Málek, 72. Valenta, 89. vlastní.
Liberec B: Pešl – Daněk, Lehoczki, Horňáček, Bitok – Varfolomejev – Lupoměský, Málek, Polyák, Juzvak – Kozák.
Žižkov: Slanina - Březina, Rudavskyi, Tregler - Řezáč, Batioja, Žežulka, Štrombach, Muleme - Voltr, Petráň. Střídali: Jankovský, Kabantsov, Prošek, Král, Bazal, Klusák.