Českolipští byli už před výkopem jistým postupujícím do České fotbalové ligy, proti Středočechům tak mohli hrát uvolněně. Koneckonců i ti už neměli o co hrát, jenže touha narušit mistrovské oslavy byla větší. „Nechtěli jsme končit prohrou. Začali jsme dobře, ale pak jsme přestali běhat a soupeř našich chyb využil. O přestávce jsme si řekli, že to otočíme," vylíčil Jiří Štajner, asistent hlavního trenéra.

Co řekl, to se stalo. Domácí dali rychlý kontaktní gól, poté rychle druhý a v poslední minutě střídající Halbich rozhodl o vítězství Arsenalu.

Severočeský tým šel za postupem od prvního kola. To ostatně přiznal i Štajner. „My si před sezonou řekli, že divizi vyhrajeme. Jsem rád, že se to povedlo, že kluci měli vůli. Je to velký úspěch pro Českou Lípu," rozplýval se „Štajny".

Ten už v této sezoně nenastoupil k žádnému utkání, zažil tak premiérové oslavy jako kouč. „To víte, že bych si rád kopl, ale věk a zdraví to nedovolí. Ale slavit s kluky budu, teprve začínáme."

Arsenal slavil mohutně, přímo na zeleném trávníku před střídačkami převzal pohár pro vítěze divize. Nechybělo šampaňské, doutníky, konfety i drobná pyrotechnika.

FK Arsenal Česká Lípa - SK Český Brod 3:2 (0:2). Branky: 50. Nosek, 59. Šimon, 90. Halbich - 34. Novák, 44. Minárčin. Rozhodčí: Koutník - Bečvář, Svoboda. ŽK: 1:2. Diváci: 440.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...