Na hostování z Dynama Kyjev přichází ukrajinský mládežnický reprezentant Alan Aussi. Aussi hraje na pozici středního obránce a nedávno dovršil osmnácti let.
Pod Ještědem byl na testech a trenérům se ukázal v přípravném utkání v České Lípě proti Ústí nad Labem (porážka 1:2). Dříve působil v akademii Šachtaru Doněck. Ukrajinu reprezentuje v kategorii do devatenácti let.

Z Liberce naopak odchází dvojice hráčů. Mužstvo opustili Ondřej Machuča a Elvis Sukisa Mashike. Machuča přestoupil do Sokolova a Mashike na hostování do Slavoje Vyšehrad.

Novou posilu Alana Aussiho budou moci fanoušci vidět v akci v neděli 8. září, kdy béčko Liberce hostí na Městském stadionu rezervu Mladé Boleslavi. Výkop je naplánován na 10:15.

Svěřenci trenérů Petra Myslivce a Petra Papouška mají za sebou čtyři zápasy v nové sezoně České fotbalové ligy. Nejprve dokázali vyhrát ve Velvarech, ale poté nestačili na Zbuzany. V prvním domácím utkání hostili béčko Teplic, proti kterému otočili skóre a díky dvěma brankám Milana Vrabce zvítězili 2:1.

Naposledy odehráli severočeské derby proti rezervě Jablonce, a ačkoliv Slovan dvakrát vedl, nakonec odjel z Břízek s prázdnou. Liberec tak v tabulce klesl až na jedenáctou pozici se ziskem šesti bodů. Na vedoucí Živanice ztrácí pět bodů. Se svým nejbližším soupeřem má stejný počet bodů, ale kvůli horšímu skóre je Slovan o pět pozic umístěn níže. V případě výhry může Boleslav přeskočit.