Než v sobotu 5. srpna nová sezona ČFL zvedne derby zápasem Jablonec B – Ústí nad Labem, nebo nedělním duelem Brozany – Česká Lípa oponu, zbývá doladit soupisky i formu. Po sobotních bitvách se znovu bude na řadě hřišť hrát už ve středu.

Osmigólovou výhru si v sobotu v ústecké čtvrti Brná připsaly proti vítězi krajského přeboru Brozany. „Při vší úctě k soupeři, Brná nás moc neprověřila. Nemá špatný mančaft, ale 8:0 je opravdu dost. Pro nás šlo o lepší trénink, kluci si zastříleli, proměňoval jsme šance. Ty těžší prověrky nás ale stále čekají,“ řekl s nadhledem z trenérského štábu brozanského mužstva Jiří Šmidrkal.

Ústečtí fotbalisté si v utkání hraném v Blšanech poradili s Duklou Praha B 4:1 a připsali první výhru v letní přípravě. „Od začátku se nám dařilo diktovat tempo hry a držet balón na svých kopačkách. S klukama se ještě trochu sehráváme, ale naše hra se mi zdá zápas od zápasu lepší. Jsme také rádi, že se nám konečně podařilo zvítězit,“ uvedl Adam Čičovský, jenž se vrátil z angažmá v Teplicích.

Žibřidice v černém dohrávaly v Chrastavě bez dvou vyloučených a prohrály vysoko 0:6. Spartak už se chystá na krajský přebor.
Chrastava po postupu na přebor zbrojí, těší se i na Mol Cup. Kolčava je spokojen

Přepeře, které se do posledního kola v minulé sezoně na scéně ČFL zachraňovaly, si stejným výsledkem poradily s divizním celkem z Brandýsa. „Měli jsme ukázat zkušenosti z vyšší soutěže. Chvílemi se nám to dařilo, i když tam byly pasáže hry, které by v ostrém zápase kvalitnější tým potrestal. Na tom musíme zapracovat aby se nám to nestávalo,“ uvedl autor jedné z branek vítězů Vojtěch Habr.

Vítěze neměl souboj dvou celků, které nedávno slavily postup. Českolipský Arsenal, který ve středu sehraje v Modré u Děčína zápas s Ústím nad Labem, si pozval juniorku Liberce. „Kluci odevzdali dobrý výkon. My jsme chtěli hrát fotbal, samozřejmě je potřeba brát kvalitu soupeře. Paradoxně góly padly po chybách obou gólmanů. Začínají se projevovat věci, které chceme hrát. Do prvního mistráku zbývá ještě čtrnáct dní, tým pracuje dobře, máme nějaké hráče ještě v hledáčku,“ komentoval remízu 1:1 českolipský kouč Pavel Hradiský.

„Byl to pro nás třetí přípravný zápas, pořád rotujeme hodně hráčů., nějaké máme na zkoušku. Je škoda, že jsme nevyužili nějaké šance, mohli jsme to zvrátit na naši stranu,“ uvedl liberecký kormidelník Jakub Harant.

Porážky bez vstřeleného gólu připsaly teplická a jablonecká rezerva. „I když jsme prohráli, tak kluky za přístup a předvedenou hru chválím. Chybělo nám jen zakončení a někdo, kdo by vstřelil gól. Výkon měl parametry,“ uvedl k porážce s pražskou Admirou jablonecký trenér Benjamin Vomáčka, jehož tým prohrál 0:1 brankou z pokutového kopu.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...