Řada změn nastala v hráčském kádru i samotném realizačním týmu. Jednou z nich je i příchod asistenta trenéra Martin Lillinga.

Sobotní generálku proti Neugersdorfu zvládli Liberečtí s přehledem. I díky hattrickům Vojtěcha Hadaščoka a Jakuba Hudáka zvítězili 7:1. Už v neděli dopoledne přivítá liberecké B mužstvo v prvním kole ČFL na libereckém Městském stadionu Velvary,

„Přešla k nám řada hráčů z končícího ročníku U19. Jsou to kluci, kteří si vykopali v dorostu postup do extraligy, je jich osm až devět," ubedl pro oficiální klubový web Jakub Harant a jedním dechem dodal. „Když se tolik hráčů posunulo, museli jsme samozřejmě udělat i selekci směrem k omlazení kádru a někteří kluci se posunuli do A-týmu už nastálo. Obměna kádru tedy byla dost velká.“

Jeho tým nově posílil Anatolij Semenec, technický střední záložník, jenž působil ve Španělsku a fotbalově vyrostl v Dynamu Kyjev. Jedná se také o angažmá Olafa Koka, útočníka, jenž naposledy hrál v nizozemském Twente U21. „Vidíme v něm potenciál směrem k áčku, jde o paralelu s příchodem Milana Govaerse, ten půl roku pracoval v B-týmu a pak se posunul do áčka. Rádi bychom stejný progres viděli i tentokrát, ale záleží samozřejmě na hráči," konstatoval trenér.

Obránce Slovanu Liberec Michal Fukala v utkání na hřišti Mladé Boleslavi.
Místo tří bodů pouze jeden. Slovan ztratil dvoubrankové vedení v přesilovce

Naopak Justen Kranthove, David Lawrence Jaja a Daniel Harrison Uchenna v klubu působit dál nebudou. Budoucnost Adamy Diamého, který se vrátil z hostování ve slovenském Humenném, je v řešení.

Realizační tým má, stejně jako v minulé sezoně, přesah do A-týmu, kde bude i nadále v roli asistenta pokračovat právě Jakub Harant. „Do klubu přišel i z tohoto důvodu Martin Lilling, abychom měli silného trenéra u B-týmu, pokud budu muset být s áčkem. Už v minulé sezoně jsem měl tuto dvojroli v pozici asistenta a termínové kolize nastávaly pouze občas. Teď se plán tvoří tak, abych na trénincích chyběl jen minimálně a zatím se nám to daří."

Ostatní role zůstávají beze změny. Hrajícím asistentem je i nadále Vojtěch Hadaščok, kondičním trenérem Jan Kubista a v roli trenéra brankářů působí Miroslav Samuel. Tak to bylo od začátku letní přípravy.

Tým ladil formu kromě zápasové přípravy, v níž posbíral bilanci dvou výher, dvou remíz a jediné porážky, také na soustředění v Heřmanicích pod Ještědem. Cíle před movou sezonou jsou jasné. „Myslím, že v B-týmu je prioritní rozvoj hráčů. Máme hodně mladý tým, a pokud by se nám podařilo to, co se zadařilo poslední dva roky, že každý půlrok někoho posouváme do A-týmu, bylo by to skvělé. A samozřejmě po postupu do ČFL bychom chtěli soutěž udržet,“ dodal Harant.

Hráčský kádr:
Brankář: Jindřich Musil.
Obránci: David Horňáček, Lukáš Kočka, Martin Kuĺha, Jindřich Machotka, Filip Netušil, Jakub Winkler, Igor Wydrzynski.
Záložníci: Matyáš Bartoš, Andrij Juzvak, Sebastian Kop, Maxmilián Jiří Kytka, Petr Lupoměský, Petr Papoušek, Anatolij Semenec, Tadeáš Šolc.
Útočníci: Vojtěch Hadaščok, Ondřej Valenta.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...