„Začátek nám úplně nevyšel, ale naštěstí jsme alespoň urvali výhru v Přepeřích. Postupně jsme začali sbírat body a nakonec šňůru bez porážky natáhli na osm zápasů. Radost mám z přístupu kluků k tréninkům a zápasům. Trošku mě mrzí závěr podzimu, kdy jsme mohli ze tří remíz vytěžit více. Především vyhrát doma nad Českou Lípou,“ hodnotil kouč Harant, jenž je zároveň asistentem Luboše Kozla u prvoligového Slovanu.

Podařilo se naplnit předsezónní ambice? Mluvil jste, že jde zejména o výchovu a přípravu hráčů pro ligové A mužstvo…
Ano, to platí. Mladým hráčům se snažíme vytvářet prostor. Někteří už toho využili, další věci máme připravené pro jarní sezónu.

Jako juniorka a nováček, který se vrátil z divize, jste v lepší polovině tabulky, to je dobré vysvědčení, že?
Tabulka vypadá pěkně. Ale bodové rozestupy jsou malé. Na jaře nás čeká ještě hodně práce.

Liberečtí florbalisté ve 14. kole nejvyšší soutěže porazili Mladou Boleslav 9:8. foto: www.fbcliberec.cz
FOTO, VIDEO: Florbalové adventní překvapení. Liberec si vyšlápl na top favorita

V ČFL je ve skupině pět béček, nad vámi je jen sousední Jablonec B. Sledujete to nějak, jak si rezervy vedou?Musím říct, že sledujeme. Porovnáváme věkové složení, prostor pro talentované hráče, zapojení hráčů A týmu, herní projev a také tréninkový proces. Každý ligový tým v naší skupině k těmto věcem přistupuje jinak.

Máte vyrovnanou bilanci výhry 4 – 7 – 4, ale venku jste ani jednou neprohráli…
Venkovních zápasů jsme shodou okolností na podzim sehráli pouze šest. Jsem rád, že se nám v nich dařilo. Bylo by fajn podobnou bilanci udržet i na jaře.

Jak funguje spolupráce s áčkem?
Velmi úzce. Jako hlavní trenér B týmu jsem zároveň asistentem trenéra Luboše Kozla v A týmu. Máme tedy herní projev a tréninkový proces postavený na stejných principech.

Chcete někoho z kádru pochválit?
Pochválit můžu všechny hráče. První půlku sezóny odpracovali výborně. Kluci z A týmu, kteří jdou hrát za béčko, mají dobrý přístup ke každému zápasu. I oni samozřejmě hodně pomohli k dosaženým výsledkům.

Jaká bude příprava, máte nějaký prosincový blok, nebo plán na zimní měsíce?
Prosincový blok právě probíhá. Vlastně pokračujeme téměř stejně jako když byly mistrovské zápasy. Kluci si přes vánoční svátky odpočinou a v lednu začneme trénovat znovu. Na soustředění v zimě nejedeme, přátelské zápasy stihneme do Vánoc čtyři, od ledna se kolotoč utkání rozjede naplno.

Bílí Tygři podlehli na domácím ledě Kometě Brno vysoko 1:6.
Tygři se trápí. Nedokázali jsme se Kometě vyrovnat, nechápal Pešán

Budete řešit kádrové změny?Změny řešíme, určitě nějaké budou. Čekáme také na konec podzimní sezóny A týmu, podle podoby kádru áčka budeme dále řešit i B tým. Momentálně máme v tréninkovém procesu béčka čtyři hráče z U19. Jejich další zapojení budeme řešit před vánoční pauzou.

S čím půjdete do jara?
Chtěli bychom udržet herní projev z podzimní části. A určitě být více produktivní v poslední třetině. Chtěli bychom v ČFL pravidelně zapojit další hráče, kteří v létě přešli z U19.

Kdo je největším favorit na postup v ČFL a jaká je její letošní kvalita podle vás?
Musím říct, že Velvary hrály na podzim opravdu velmi dobře. Po sezóně tam došlo na výměnu trenéra. Jsem zvědavý, zda-li vysokou laťku udrží i s novým trenérem na jaře.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...