Dlouhá příprava, početný kádr. B-tým Slovanu čeká téměř dvouměsíční období tréninků před startem druhé poloviny ČFL. Premiérové působení ve třetí nejvyšší soutěži si rezerva odbyla na podzim, v tabulce skončila pod očekáváními, když obsadila až 13. příčku.

„S umístěním nejsme spokojeni. Cítíme, že jsme se měli pohybovat v jiných patrech. Věřím, že si na novou soutěž hráči zvykli. Ve spoustě zápasů jsme hráli se soupeři vyrovnané partie, ale dopláceli jsme na slabou produktivitu a hloupé inkasované góly. Právě na těchto věcech budeme pracovat nejvíc a pokusíme se je odstranit,“ ohlížel se Petr Myslivec za druhou polovinou roku 2019.

PŘÍPRAVA V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH

Zatímco ligový A-tým má v plánu dvě soustředění (kondiční a herní) mimo Českou republiku, béčko se bude připravovat v tuzemských podmínkách.
„Soustředění v plánu nemáme, ale zkusíme přípravu rozbourat tak, aby nebyla jednotvárná. Trénovat budeme i v halách a využívat budeme i jiné typy sportů,“ pokračoval trenér Slovanu.

Přípravné období bude přitom pořádně dlouhé. Úvodní jarní kolo ČFL je naplánováno až na 8. března. „Čeká nás nabírání kondice spojené s technikou. Budeme mít hodně přípravných utkání, které by měly odhalit základní stavbu kádru, s nímž půjdeme do sezony,“ věděl 54letý trenér.

Slovan by se měl střetnout v předsezonním období postupně s Pardubicemi, polskou Legnicí, Táborem a v generálce na Strahově s rezervou pražské Sparty.

Jeden soupeř zůstává neznámý, program se ještě může měnit. „Kádr je početnější než na konci podzimu, což je normální. Vrátili se nám hráči z hostování, které chceme znovu testovat, máme i čtyři kluky z dorostu a několik hráčů na zkoušku. Aktuálně jich trénuje 22 a tři brankáři,“ prozradil Myslivec.

Obejít se bude muset bez dua Radim Černický – Kristian Michal, které odcestovalo s A-týmem na Kypr.

JARNÍ PREMIÉRA S VELVARY

„Pro hráče jde o velkou motivaci. Odletěl by i Dominik Gembický, jenž se ale zranil. Záleží na každém hráči, jak svou šanci chytí a jestli ji využije, nebo ne,“ dodal trenér B-týmu.

V prvním jarním kole přivítá Slovan Velvary, které během podzimní fáze porazil 1:0. Dohromady Severočeši nasbírali 17 bodů, první je Jablonec. Nejvíc gólů dal Yu, na kontě má šest tref.

PŘÍPRAVA BÉČKA

8. ledna začátek přípravy

22. ledna (11:00, Pardubice) Pardubice – Liberec

25. ledna (13:00, Turnov) Liberec – Miedź Legnice

5. února (14:00, Turnov) Liberec – Tábor

22. února (10:30, Turnov) Liberec – soupeř neznámý

29. února (11:00, Strahov) generálka Sparta B – Liberec

7. března start jarní fáze ČFL

Kryštof Rossmann