Liberec byl od úvodu utkání aktivnější, což přineslo své ovoce v 8. minutě, kdy se prosadil Aleš Nešický. Rozlet domácích hráčů přibrzdil Filip Firbacher, který vyrovnal na 1:1, čímž symbolizoval největší problém Libereckých, který spočívá v lacině inkasovaných brankách.

Hostitelé se do přestávky nezmohli na nic a Hradec měl převahu. Po návratu z kabin se Slovan zvedl a po trefě Bojana Dordiče se znovu ujal vedení. Definitivní klid na kopačky libereckých fotbalistů vnesl třetím gólem Milan Vrabec.

Hradečtí se sice snažili na nepříznivě se vyvíjející duel zareagovat, ovšem sami ještě jednou kapitulovali. V 84. minutě zpečetil výsledek 4:1 a tříbodovou výhru Liberce Marek Šíma.

Liberec má na svém kontě 14 bodů a momentálně mu patří 14. místo v tabulce.

„Začátek zápasu byl slušný. Snažili jsme se napadat, z čehož jsme měli nějaké šance, které přinesly gól. O další příležitosti jsme se připravili špatnými centry. Ve 28. minutě jsme zbytečně inkasovali, a to nás do konce poločasu poznamenalo, soupeř byl lepší,“ ohlédl se za prvním dějstvím trenér Liberce Petr Papoušek.

„Na začátku druhé půle nás podržel v jasné šanci Hasalík. Pak jsme měli dobrou desetiminutovku, během níž jsme vstřelili dva góly a zápas zlomili na naši stranu. V utkání jsme střídali dobré pasáže s horšími, i když výkon nebyl úplně optimální, byli jsme produktivní, což nám chybělo v předchozích kolech,“ uzavřel Papoušek.

V dalším kole se svěřenci trenérů Petra Myslivce a Petra Papouška představí v Chlumci nad Cidlinou a podzimní část zakončí domácím zápasem s Ústí nad Orlicí.

Podaří se Liberci poskočit do klidnějších vod tabulky?

ČFL – 13. kolo

FC Slovan Liberec B – FC Hradec Králové B 4:1 (1:1)

Branky: 8. Nešický, 62. Dordič, 69. Vrabec, 84. Šíma – 28. Firbacher. Rozhodčí: Štrincl – Cihlář, Kastl. ŽK: Dordič – Jukl, Kadlec. Diváci: 80.

Sestavy

FC Slovan Liberec B: Hasalík – Daněk, Fukala, Dvořák, Gembický – Michal, Nešický, Beran (87. Kim) – Vrabec (76. Šulc), Yu (72. Šíma), Dordič (87. Gabko). Trenéři: Myslivec, Papoušek.

FC Hradec Králové B: Mach – Locker (71. Nemšovský), Jukl, Samko (73. Vítek), Vobejda, Firbacher (73. Langr), Bičiště, Kadlec (87. Ptáček), Mahr (77. Ansorge), Plašil, Procházka. Trenér: Krejčík.