Obě mužstva začala hrát hodně aktivně a zápas měl velmi dobré tempo. Otěže utkání postupně převzal Liberec, který poslal do vedení Elvis Mashike. Pak se hra znovu vyrovnala, ovšem ve 22. minutě poslal Slovan do dvougólového náskoku opět Elvis Mashike.

Teplice musely na daný stav ihned zareagovat. Po rohovém kopu domácích se prosadil Jakub Hora. Po inkasovaném gólu měli hosté několik možností k dalšímu odskočení ve skóre, ale poločas skončil 2:1 pro Slovan.

Úvod druhé půle se týmu zpod Ještědu velmi povedl, protože Elvis Mashike zkompletoval hattrick, čímž Liberec vedl 3:1. Definitivní razítko na vítězství Slovanu mohl přidat Juzvak, ale nejprve trefil břevno a poté selhal i v samostatném úniku.

Teplice vycítily šanci a chopily se jí. Hosté se pak provinili proti pravidlům ve vlastním pokutovém území a a nařízenou penaltu proměnil Matěj Radosta. Skláři byli i nadále velice agilní a dočkali se v 89. minutě, kdy Matěj Radosta zužitkoval další pokutový kop. Zápas tedy za stavu 3:3 dospěl do penaltového rozstřelu. Yu, Kim, Mashike a Nešický penaltu dali, zatímco Kazda nikoliv. Vzhledem k tomu, že Teplice proměnily každou, braly bod navíc.

„Do zápasu jsme šli s novou obranou, protože kvůli vykartovaným a zraněným stoperům museli zaskočit Michal s Knoblochem. První poločas jsme hráli dobře, ujali jsme se vedení 2:0. Ovšem po rozehraném rohu jsme dostali gól na 2:1,“ litoval promarněného náskoku asistent trenéra Slovanu Petr Papoušek.

„Druhý poločas jsme zvýšili na 3:1. Šance měl jak soupeř, tak my. Největší z nich měl Juzvak. Nejdříve střelou trefil břevno a pak šel sám na brankáře, kterého ale pouze nastřelil. Po dvou individuálních chybách kopal soupeř dvě penalty, které proměnil. Celkem dobrý zápas, udělali jsme však hrubé individuální chyby, po kterých padly tři branky,“ uzavřel hodnocení střetnutí kouč Papoušek.

FK Teplice B – FC Slovan Liberec B 3:3 (1:2), na penalty 5:4

Branky: 25. Hora, 68. Radosta ze pen., 89. Radosta z pen. – 9. Mashike, 22. Maskihe, 55. Mashike. Rozhodčí: Tvrdík – Hányš, Melničuk. ŽK: Kodeš, Hora – Kosek, Michal.

FK Teplice B: Němeček – Hora, Ljevakovič, Kodeš (65. Prokopec), Baftijar (60. Černý), Liška, Radosta, Švejda (65. Blažek), Šup, Čítek, Vobecký.

FC Slovan Liberec B: Hasalík – Bína (75. Kim), Knobloch, Michal, Šulc – Kazda (C) – Kosek, Nešický, Juzvak (84. Gembický) – Yu, Mashike