Pauza bez ligového duelu se tak protáhne na pět měsíců, realizační tým však klasický dril proložil perným programem i netradičními soutěžemi.

Nezažili zrovna vydařený ročník, o to víc se snaží na nedostatcích pracovat. B-tým Slovanu ukončil sezonu na 13. místě ČFL skupiny B se čtyřmi výhrami, dvěma vítězstvími a jednou prohrou na penalty i devíti porážkami. V jediném ligovém utkání jara, ještě před zrušením, prohrál s Velvary 0:1.

„I v době maximálních opatření se hráči připravovali individuálně na základě tréninkových plánů sestavených kondičními trenéry prvoligového mužstva. Realizované tréninky i vlastní kreativní činnosti následně hráči zadávali do klubového systému XPS, kde jsme je vyhodnocovali,“ vyprávěl Petr Myslivec, který tvoří trenérskou dvojici s Petrem Papouškem.

Liberec prohrál v Příbrami 1:2. Na snímku je liberecký záložník Alexandru Baluta.
Slovan si zkomplikoval boj o třetí místo, v Příbrami prohrál 1:2

Hráči dostali kromě fyzických povinností na bedra naložený také videomateriál z vybraných zápasů. Museli ho zpracovávat a přemýšlet tak nad taktickou stránkou svých výkonů.

„Přišly i klady. Poznávali jsme se víc jako kolegové než ve vztahu trenér-hráč. A zjišťovali jsme, jak si chybíme a co pro kluky fotbal znamená, případně co pro něj chtějí obětovat,“ pokračoval Myslivec. Kolektivní tréninky ve skupinách mužstvo spustilo 28. dubna, kádr se proměnil. Kromě odchodů Matěje Bergmanna, Petra Petra, Denise Drahoše a Yua, tým posílila řada dorostenců.

„Od 12. května jsme najeli na normální tréninkový cyklus s přípravnými utkáními. V nich se pak snažíme rozložit herní zatížení pravidelně mezi všechny hráče širokého kádru,“ řekl 55letý kouč, jehož kádr skýtá jednadvacet hráčů.

Naplánován měl B-tým před tradiční letní pauzou dohromady šest zápasů. Čtyři odehrál, dva odehrát zbývají.

Liberecký florbalista Radek Valeš (vpravo).
Florbalista Radek Valeš: Baví mě se věnovat dětem

S druholigovým Ústím nad Labem Slovan padl 1:3, na Přepeře nestačil 1:2, naopak výhry zapsal nad vítězem skupiny B ČFL Jabloncem 3:1 a Pěnčínem-Turnovem 1:0.

Další duely odehraje s rezervou pražské Sparty (12. června od 11 hodin na Městském stadionu) a v modelovém klubovém utkání proti dorostu.

Hráčům kromě nabitého programu přípravných duelů trenéři připravili také netradiční aktivity. Jednou z nich byl výstup na Ještěd cestou pod lany, nejlepšího času dosáhl Petr Gabko s výsledkem 22 minut a 10 vteřin.

POSUNY HRÁČŮ Z DOROSTU DO BÉČKA: Martin Bulejko, Radim Černický, Milan Králíček, Maxmilián Jiří Kytka, Adam Knobloch, Tomáš Polyák, Andrij Yuzvak, Yi-seok Kim.

Kryštof Rossmann