Na prvním tréninku mladého mužstva byl tucet "loňských" dorostenců, Mashike, jenž se vrátil ze Žižkova, zkoušení černý francouzský obránce Martin Nginbi z Táborska a Maxim z Ukrajiny. Z gólmanů pak Hnízdil a Plechatý. Chyběl pouze zraněný Denis Drahoš.

Takže zatím mraky hráčů, z nichž se utvoří pochopitelně užší kádr. A to jistě k mistrovským zápasům přijdou "pomoc" hráči z ligového kádru, kterých je prozatím 24 (již v něm nejsou Knejzlík, Vukliševič a Micovčák).

"Původní kádr je doplněný bývalými dorostenci, proto je tak početný. Všichni mají šanci se do něj prosadit. Počítám, že bude mít tak 16 hráčů a dva gólmany, protože může dojít ke kolizi s áčkem, kdybychom hráli ve stejný den," uvedl trenér Petr Myslivec, který své hráče viděl po necelé třítýdenní pauze. 

Na náměstí v Liberci odstartovala Eco Rally v rámci Rally Bohemia.
FOTO: Prestižní závod Rally Bohemia začal startem v Liberci. Míří do Sosnové

Béčko sehraje po každodenních trénincích také pět přípravných zápasů. Tím prvním bude v sobotu v Heřmanicích rezerva Jablonce a ve středu v Modré tým Teplic B. Trenér Petr Papoušek bude nadále hrát za Turnov, který spadl do krajského přeboru.

Domácí zápasy bude Liberec B stále hrát na Městském stadiónu (Sport Parku), s nedělním výkopem od 10.15 hodin. Ale pokud se utká béčko s další rezervou (např. Bohemians, Jablonec, Mladá Boleslav, Teplice, Hradec Králové, Dukla, Pardubice), může být utkání vzhledem k streamového přenosu nasmlouvané stanice přeloženo na pondělí…

Premiéru odehraje liberecká rezerva v sobotu 10. srpna na hřišti posílených Velvar. Doma se Liberec představí až v neděli 25. srpna, kdy hostí rezervu Teplic. Předtím totiž hraje ve Zbuzanech.