Pod Ještědem nadále nebudou pokračovat Adam Balatka a Ivan Ponomarev. „Kombinace florbalu v Liberci a mého studia v Praze nebyla ani předchozí dva roky ideální. Školu jsem stíhal, ale florbalově jsem se necítil dobře a neustálé cestování se na mě určitě celkově podepsalo. Další roky pro mě navíc budou pravděpodobně ještě více atypickéi náročné, co se studia týče. Nevěděl jsem, jak tuto situaci do budoucna řešit, hodně jsem přemýšlel, jakým stylem budu schopný v Liberci fungovat,“ přibližuje své myšlenky Adam Balatka.

„Nakonec se řešení nabídlo, s nabídkou mě oslovil Florbal Chodov. I když se to hned jevilo jako ideální nabídka, rozhodování pro mě nebylo lehké, v Liberci je skvělá parta lidí a cítím se tu doma. Nakonec jsem se však rozhodl své působení v Liberci prozatím přerušit a doufám, že se mi v Chodově povede navázat na dřívější výkony,“ věří Balatka.

„Myslím si, že to všichni členové týmu přijali v pohodě a hodně z nich mě i podpořilo, za což jsem jim vděčný. Doufám, že se neloučím natrvalo, ale uvidíme jak život půjde dál,“ dodává Balatka, který na závěr přidal poděkování.

„Zejména bych chtěl poděkovat svým trenérům z mládežnických kategorií, hlavně Matěji Kluchovi a Petru Salátovi, kteří se na mě výrazně podepsali a hodně mě ovlivnili. Dále děkuji všem spoluhráčům, realizačnímu týmu a samozřejmě celé organizaci FBC Liberec za skvělou práci a zážitky. Všem jim přeju hodně štěstí do budoucna. A nakonec bych chtěl poděkovat i svým rodičům, za veškerou pomoc a podporu,“ uzavírá Balatka.

S Libercem se loučí také brankář Ivan Ponomarev. „V první řadě bych chtěl poděkovat realizačnímu týmu a spoluhráčům za uplynulou sezonu, která pro mě nebyla jednoduchá, ale zároveň ji hodnotím velmi přínosně. Také jsem vděčný za pochopení ohledně mého rozhodnutí vrátit se zpátky do České Lípy. Zvláštní poděkování patří Chlaďákovi a Kingovi (brankáři Petr Chlad a Jan Král), kteří mně pomáhali celou sezonu držet vysokou úroveň mých výkonů,“ ocenil své spoluhráče Ponomarev.

K odchodu obou hráčů se vyjádřil také hlavní trenér FBC Liberec Zdeněk Skružný. „Ivanovi jsme nemohli garantovat větší herní vytížení než v minulé sezoně, a tak se rozhodl pro návrat do České Lípy. Patří mu velké poděkování za skvělé výkony a za vedení našich mladých brankářů,“ říká Skružný.

„Co se týče Adama, ten si vybral náročné studium a skloubit dojíždění z Prahy s jeho praxí v nemocnici a trénováním v Liberci je nemožné. Po vzájemné dohodě jsme mu umožnili zkusit štěstí v jiném oddíle. Zatím mezi oddíly probíhá komunikace, v jaké formě bude odchod Adama veden. Věříme, že se po konci studia k nám zase vrátí ať už v roli hráče nebo do realizačního týmu,“ doplnil Skružný.