Navázat na ní bude chtít hned v neděli, kdy ho však čeká lídr tabulky Tatran Střešovice. V páteční dopolední bitvě se zaskvěl se Šimon Stránský, jenž zapsal pět kanadských bodů za čtyři branky a jednu asistenci. Na druhé straně táhl svůj tým kapitán Jakub Hromada se čtyřmi body.

„Jsme rádi, že jsme zabrali, protože posledních čtrnáct dní, od posledního zápasu a devatenáctigólovém přídělu, nebylo úplně jednoduchých a tu vysokou porážku jsme měli čtrnáct dní v hlavách. Bylo důležité, a na jednu stranu i těžké, se na zápas s Black Angels připravit,“ připomněl porážku 4:19 ve Vítkovicích liberecký trenér Zdeněk Skružný.

Jeho svěřenci school match, tedy netradiční dopolední utkání především pro školáky, zvládli a kouč viděl dvě hlavní příčiny. „První klíčový okamžik nastal na konci první třetiny, kdy jsme měli takovou laxnější čtyřminutovku a hosté šli třikrát sólo na branku, naštěstí nás podržel skvělý gólman Dominik Mück. Druhý zlomový moent byla druhá třetina, která byla z naší strany nejlepší v sezoně a vyhráli jsme ji 4:1.“

Hvězdou zápasu 5. kola Livesport Superligy, který sledovalo 362 diváků, byl v domácím dresu Šimon Stránský, který nasbíral už zmiňovaných pět kanadských bodů za čtyři branky a jednu asistenci. „Šimon se v úvodu sezony, stejně jako někteří další mladší hráči, trošku hledal, tak jsem rád, že mu zápas takhle vyšel. Věřím, že nešlo o nějaký náhodný výkřik, ale dlouhodobější trend a vzestup formy, který bude pokračovat,“ podotkl Skružný.

Zkušený trenér věří, že se liberecká parta nezalekne ani nedělní bitvy s prvními Střešovicemi. „Ano, víme, že nás v neděli od pěti hodin čeká střetnutí na palubovce lídra tabulky, ale pokud navážeme na výkon z dnešní druhé třetiny, budeme hrát zodpovědně a s bojovností, tak do konfrontace s favoritem podle mě můžeme jít s otevřeným hledím. Vím, že se na Tatran dokážeme vytáhnout a o to se také chceme pokusit,“ uvedl trenér FBC Liberec.

FBC Liberec - Black Angels 9:5 (3:2, 4:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 12. Dlesk (Šoltys), 14. Ferdan (Stránský), 15. Stránský (Kárník), 24. Stránský (Ferdan), 24. Valeš (Mádlo), 27. Valeš (Václavík), 36. Mádlo (Baudisch), 44. Stránský (Ferdan), 46. Stránský (Smutný) – 3. Obuškevič (Hromada), 17. Hromada, 22. Renčín (Neklan), 48. Hromada (TS), 51. Hromada (M. Boček).

FBC Liberec: Mück (Chlad) – Bitman, Dlesk, Kárník, Stránský, Václavík, Pařízek – Balatka, Baudisch, Faksa, Ferdan, Macháč, Smutný, Valeš, Trčka, Světlík, Šoltys, Mádlo.