Vítězství se ale nerodilo vůbec snadno. Chomutov držel na své palubovce s Libercem krok celé dvě třetiny. Po té první byl stav nerozhodný 3:3, po druhé už 4:4. V posledním dějství ale Liberečtí předvedli doslova gólový uragán.

Svému soupeři nasázeli hned šest branek, a proto vypadá konečný výsledek poměrně jednoznačně. Liberecký brankostroj režírovala především čtveřice Martin Čermák, Prokop Ferdan, Radek Valeš a Adam Balatka. První jmenovaný nasbíral čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence. Prokop Ferdan nastřílel hattrick a Radek Valeš s Adamem Balatkou přispěli k liberecké výhře třemi kanadskými body. Celý zápas odchytal za Liberec Ivan Ponomarev.

„Soupeřova aktivita ho udržela ve hře po dvě třetiny, kdy hrozil zejména z brejků. Ve třetí třetině jsme nepolevili ve střelecké aktivitě a soupeře herně přehráli. Musíme poděkovat klukům za nasazení. Soupeři děkuji za kvalitní utkání,“ uvedl po skončení duelu jeden z hostujících trenérů Ladislav Láska.

Florbalisty Liberce čeká ještě jedno utkání v základní skupině. V pondělí 31. srpna se od 19 hodin představí v derby na půdě České Lípy. Tabulku momentálně vedou Střešovice se ziskem šesti bodů, když porazily Liberec (6:1) a Českou Lípu (12:6). Na druhé pozici je prozatím Chomutov se třemi body, stejný počet pak má i třetí Liberec. Zatím poslední je Česká Lípa, která dosud nezískala ani bod.

POHÁR ČESKÉHO FLORBALU

Florbal Chomutov – FBC Liberec 4:10 (3:3, 1:1, 0:6)

Branky a asistence: 7. Halej (Giptner), 15. Halej (Giptner), 18. Macura (Štěrba), 29. Bernas (Giptner) – 16. Ferdan (Lhota), 18. Balatka (Valeš), 20. Čermák (Kološ), 33. Kořínek (Dlesk), 44. Valeš (Čermák), 46. Valeš (Balatka), 55. Ferdan (Kopecký), 57. Čermák (Balatka), 58. Ferdan (Světlík), 59. Wiener (Čermák).
Rozhodčí: Jelínek – Starý. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 163.

FBC Liberec: Ponomarev (Mück) – Klucho, Bitman, Kološ, Janeček – Kopecký, Kárník, Valeš, Rozkovec, Čermák, Dlesk, Lhota, Baudsich, Ferdan, Šoltys, Kořínek, Wiener, Balatka, Světlík. Trenéři: Skružný, Láska.