Oba celky měly společné úspěchy z posledních kol. Lípa obrala Chodov, kde dokonce po dvou třetinách směřovala k tříbodovému triumfu. Liberec si pak doma poradil s Mladou Boleslaví a vzájemný souboj tak sliboval zajímavý náboj.

Už v první třetině byly k vidění dva obraty. Skóre otevřel po rychlém brejku Prokop Ferdan, domácí však kontrovali trefami Ondřeje Kopiče s Ladislavem Pekárkem. Z vedení se Lípa neradovala dlouho, o necelou minutu později bylo znovu srovnáno a díky trefám Filipa Smutného s Janem Šoltysem z posledních minut vedli hosté z Liberce o dva zásahy.

V prostředním dějství se rozčeřená střelecká hladina trochu uklidnila. Diváci v solidně zaplněné sportovní hale v České Lípě viděli jen snížení po povedené střele Václava Vavrušky. Hráči z krajského města tak odcházeli do kabin s těsným náskokem.

Ten mohl krátce po startu třetí části smazat Krajcigr, ale trefil jen tyč. Domácí měli optický tlak. Udělali však chybu, Dolejš vystihl rozehrávku, vyslal do šance Jakuba Faksu a ten se sám před gólmanem Dvořákem nemýlil. Stejná dvojice pak poprvé získala na hůl Liberce třígólový náskok, který domácí, i díky vynikajícímu Chladovi, nestáhli ani v přesilovce pět na tři a ani při následné hře v šesti.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC Liberec 3:6 (2:4, 1:0, 0:2)

Branky: 12. Kopič, 16. Pekárek, 24. Vavruška – 7. Ferdan, 16. Korych, 18. Smutný, 19. Šoltys, 47. Faksa, 48. Faksa. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 385. Zásahy brankářů: Dvořák 21 – Chlad 23.

Česká Lípa: Dvořák (Jukl) – Mlejnek, Seibert, Stárek, Slaný, F. Šedivý, Křenek – Vavruška, Pekárek, Dzierža, Kouba, Pšenička, Kopič, Cobl, Jirsa, Krajcigr (C), Štěrba, Loubek.

Liberec: Chlad (Dufek) – Kárník, Valeš, T. Čermák, Fišera, Dolejš, Šoltys, Janeček – Kopecký, Mádlo, Čumperlík, Rozkovec, Smutný, B. Smolka, Korych, Ferdan, Wiener (C), F. Kučera, Faksa.

Tabulka: 1. Vítkovice 35, 2. Střešovice 33, 3. Mladá Boleslav 30, 4. Chodov 29, 5. Liberec 29, 6. Sparta Praha 27, 7. Bohemians 24, 8. Kr. Vinohrady 18, 9. Ostrava 17, 10. Česká Lípa 16, 11. Black Angels 14, 12. Butchis 10, 13. Karlovy Vary 6, 14. Pardubice 6.