Hráči FBC Liberec již mají lidově řečeno po sezoně. V play off Livesport Superligy v úvodním kole nestačili na soupeře z Mladé Boleslavy, a tak již vychutnávají zasloužený odpočinek po náročném ročníku nejvyšší florbalové soutěže. To hráči z Pardubic ještě nějaká práce čeká.  A to sice boj o udržení mezi elitou, který svádí s nováčkem soutěže, pražskými Butchis.

Penalty Shot Battle - 10. díl (Tatran vs. Bohemians)
Penalty Shot Battle: S odřenýma ušima v semifinále. Rozhodl blafák snů

Rozptýlením pro dva zástupce z každého týmu tak byla účast v Penalty Shot Battle. Liberecké mužstvo reprezentoval mladý talentovaný hráč s mezinárodními zkušenostmi Jakub Faksa. „Pardubice vyslaly do souboje dva šikovné hráče, které známe se vzájemných soubojů v lize. Očekávám těžký souboj, určitě chceme postoupit,“ řekl Faksa.

Vyhrocenější souboje

„Když se v lize potkáme s Libercem, jsou to takové vyhrocenější zápasy. Na tento souboj se opravdu těším,“ okomentoval battle obránce Pardubic Lukáš Klappa. Tomu v brance kryl záda brankář Matěj Denemark. „Jakuba Faksu samozřejmě znám, nečeká mě nic jednoduchého, je to rychlý hráč a má hodně šikovné ruce. Uvidíme,“ doplnil Denemark.

Penalty Shot Battle: Vítkovice vs. Karlovy Vary
Penalty Shot Battle: Fantastický pokus posunul Karlovy Vary do semifinále

Skill Contest s podtitulem Penalty Shot Battle je třetím ročníkem doplňkové soutěže florbalové Livesport Superligy. Každý z mužstev tuzemské nejvyšší soutěže vyšle do boje dva zástupce a ti se utkávají v nájezdových rozstřelech tak, jak je známe v klasických zápasech. Na další utkání se můžete těšit v pátek 5. 4., kdy se v prvním semifinále utkají Tatran Střešovice a Karlovy Vary.

Pravidla Penalty Shot Battle jsou snadná. Vítězí ten, kdo dá v rozstřelu víc gólů než soupeř. V první fázi dojde na sedm kvalifikačních soubojů, posléze se uskuteční vyřazovací část. Finále se fanoušci dočkají 12. dubna, krátce před skutečným Superfinále v O2 areně.