„Elévové na turnaji předváděli velmi sebevědomé výkony založené na maximálním nasazení, které po nich trenéři vyžadovali. V zápasech s výkonnostně vyrovnanými soupeři vždy protivníka přehráli hlavně tahem na branku a aktivním pohybem po celém hřišti. Jejich návraty do obrany byly pro soka velmi nepohodlné a vynahrazovaly systémové mezery v defenzivě, které pramení ze snahy trenérů řešit v trénincích hlavně jejich individuální dovednosti,“ uvedl na klubových stránkách trenér elévů Lukáš Nesměrák.

Své si odehráli také mladší žáci. „Do týmu mladších žáků jsme tento rok nominovali na UNYP hned šest borců se zkušenostmi pouze s trojkovým florbalem. Podařilo se nám postavit tři kompletní pětky. Cílem u každého zápasu bylo předvádět aktivní hru se zakončením při každém střídání a jednoduchou rozehrávku od obránců. Los ve skupině nám přiřadil hned dva semifinalisty, kteří byli nakonec stříbrní a bronzoví,“ ohlédl se za turnajem trenér mladších žáků Zdeněk Šroll.

„V každém zápase jsme měli fantastické nasazení a neskutečnou střeleckou převahu. V prvních dvou duelech jsme v poločase vedli jednou o dva góly a s nakonec stříbrným soupeřem dokonce o tři branky! Srážely nás nesmyslná vyloučení a hrubé individuální chyby pramenící z nezkušenosti hráčů. V závěru jednoho zápasu jsme si dokonce mohli vyzkoušet hru v šesti a dát soupeři gól! Jako třešnička na dortu pak byly vyhrané nájezdy ve vyřazovacích soubojích. Klukům moc děkuji, všichni předvedli hru na hranici svých momentálních možností,“ dodal Šroll.

Starší žáci hráli pod taktovkou kouče Tomáše Jakubíka. „Celkově turnaj UNYP hodnotím pozitivně, pro některé hráče to byl první náročnější turnaj proti silnějším soupeřům. Po většinu turnaje jsme se potkávali s týmy, kde byli soupeři lépe fyzicky vybavení, hlavně co se výšky týče, ale kluci a holky se tím nenechali zastrašit a v zápasech se snažili i přes takový handicap bojovat. Především v zápase s Mladou Boleslaví. Turnaj ale ukázal, že je na čem stavět. Když budeme poctivě pracovat na tréninku, určitě se posuneme zase o level výše. Určitě je na čem pracovat, ale tým má velký potenciál,“ řekl Jakubík.

Dorostence měl na povel Tomáš Faksa. „UNYP CUP 2020 jsme brali jako prověrku před novou sezónou, kde 80 procent kádru jsou ročníky 2005 a dokonce i 2006. Trochu jsem se obával, že po povedeném konci sezóny budou mít kluci problém, když budou prohrávat nebo budou pod tlakem. První zápas byl trochu hektický, ale pomalu jsme si zvykli na nasazení a tempo, které je v dorostenecké kategorii zase o level výše,“řekl Faksa.

„V další části turnaje jsme se postupně zlepšovali, a i když skóre v některých zápasech bylo těsné, nikdy jsem nepochyboval o vítězství. Pavouk nám bohužel přihrál vítězný Tatran již v semifinále, a tak bereme 3. místo za jedinou prohru v turnaji, která nám dává energii do další práce,“ dodal Faksa.
Na turnaji se představili také junioři a juniorky FBC Liberec.