„Všichni jsme netrpělivě čekali, kdy budeme moci začít zase společně trénovat. Takže hned v první možný termín jsme vyrazili na tréninky, které tradičně probíhají na venkovních hřištích ZŠ Dobiášova. Pevně věřím, že postupně k tomu přidáme i florbalovou přípravu v hale,“ řekl pro webové stránky klubu hlavní trenér Zdeněk Skružný.

Podle informací z klubu se v přípravném období nečeká velká četnost příchodů a odchodů. Přesto se s týmem rozloučili dlouholetí hráči Vít Vaníček, Daniel Kroupa a David Böhm.

„Víťa měl přání s florbalem na superligové úrovni skončit. Je dostatečně vytížený ve firmě i v rodině. David a Dan už v minulém roce neměli v zápasech takový prostor, který by si vzhledem k věku a zkušenostem zasloužili. A ani v nové sezoně by na tom nebyli lépe,“ objasňuje Skružný důvody, na základě kterých zmiňovaní florbalisté skončili.

„Oběma jsme navrhli ukončení v A-týmu a společně budeme hledat jejich další florbalové působení ať v jiných družstvech FBC Liberec, nebo v jiném oddíle,“ přibližuje Skružný.

Liberec přivedl zatím jednu posilu, kterou je brankář Daniel Mück, jenž pod Ještěd zamířil ze švýcarského Zugu United. „Jednání s ním a Chodovem, se kterým měl ústní dohodu v případě jeho návratu do Čech, proběhla velmi rychle, korektně a Dan s námi již zahájil letní přípravu,“ upřesňuje liberecký kouč.

„Kromě tříletého působení ve Švýcarsku, kde chytal nejvyšší soutěž, má za sebou i vychytané vítězné Superfinále v dresu Chodova a bronzovou medaili z MS juniorů 2017. I přes svůj ještě mladý věk je to skvělý brankář, pracovitý hráč v tréninku a určitě bude jeden ze základních kamenů týmu,“ přeje si Skružný.

Vedení klubu se domluvilo na spolupráci i s dalšími hráči, kteří už za Liberec hráli. „Povedlo se také dotáhnout definitivní přestupy Patrika Rozkovce, Jana Světlíka a jednáme s Pardubicemi o Tomáši Dleskovi, se kterým po jeho dvouměsíčním působení u nás počítáme napevno,“ dodal Skružný ke stavbě kádru.

Soupiska účastníka Superligy bude v následující sezoně velmi široká. Do A-týmu se mohou probojovat také mladí junioři z nadějných ročníků 2002 a 2003, kteří dostanou šanci. „Po několika bouřlivých letech a velkých změnách v kádru jsme letos chtěli do týmu příliš nezasahovat a pokud přivádět posily, tak hráče s většími zkušenostmi a naopak postupně zapracovávat naše talentované hráče z juniorky,“ přibližuje hlavní trenér filozofii klubu.

„V juniorském týmu máme několik šikovných hráčů, které bychom rádi zapracovali do mužského týmu. Už v minulé sezoně jsme měli mnoho společných tréninků a víme, že tito hráči předpoklady pro nejvyšší soutěž mají. Teď bude jen na nich, jak šanci využijí,“ uzavírá Zdeněk Skružný.

Postoupí Liberec v příštím ročníku konečně do play-off?