Poté, co své brankářské umění předvedl liberecký Vaníček, dostali se do vedení hostitelé. Přihrávku Kopeckého zužitkoval Radek Valeš. Domácí tak vyhráli první třetinu 1:0, ale to byla jejich poslední radostná chvíle v tomto utkání.

Ve druhé dvacetiminutovce využil přesilovou hru brněnský David Sládeček a začínalo se znovu. S blížícím se koncem prostřední periody se Brňané dostali do jednogólového náskoku, který zajistil David Coufal. Ještě před přestávkou však mohl Liberec vyrovnat, jenomže Petr Kološ neproměnil nařízené trestné střílení.

Tento okamžik byl možná rozhodující pro další průběh zápasu. V čase 43:18 totiž zvýšil na 3:1 pro Brno Jan Grábl a s mužstvem zpod Ještědu to začalo vypadat špatně. Hattrick potom přežil oslabení, aby následně udeřil Jakub Procházka.

Po této obdržené brance si vzal trenér Liberce Zdeněk Skružný oddechový čas, ale jeho rady na lavičce nepomohly. V 50. minutě totiž Lukáš Vlach upravil na 5:1 pro Brno a v tu chvíli bylo jasné, že všechny body poputují na jižní Moravu.

Liberecký Vojtěch Hejduk pak jen kosmeticky zredukoval skóre na konečných 5:2 pro Brno. Liberec se po tomto zaváhání propadl až na předposlední místo tabulky, kde má aktuálně osm bodů.

„Bez střelby se góly dávají hodně těžko. Soupeř předvedl kvalitní výkon do obrany. Náš výkon nebyl hoden superligového týmu. Děkuji všem divákům, kteří si našli cestu na halu a vydrželi až do konce. Díky Brnu za utkání,“ pronesl po závěrečné siréně trenér Liberce Zdeněk Skružný.

„Do obrany jsme předvedli zodpovědný výkon. V první polovině zápasu nám chyběl větší klid po zisku míčku. Ve druhé půlce jsme to zlepšili, kvalitně jsme vyřešili situace, získali jsme rozhodující náskok a utkání kontrolovali do konce,“ pronesl kouč Brna Marek Fiala.