Liberec věděl, že hraje o všechno a aby mohl pomýšlet na postup do play-off, musel bezpodmínečně porazit Bohemians a zároveň doufat v zaváhání Královských Vinohrad a ostatních soupeřů. V první třetině duelu Liberce s Bohemians se téměř nic nestalo, protože diváci branku neviděli, ačkoliv oba týmy měly nějaké šance.

Skóre utkání tak otevřel až v čase 26:57 Radek Valeš. Zkraje třetí třetiny zvýšil na 2:0 pro Liberec Tomáš Dlesk. Následně bylo pod Ještědem ještě veseleji, protože se prosadil Lukáš Lhota a Severočeši rázem měli tříbrankový náskok.

Stráž v červeném porazila Chrastavu 4:3.
Chrastava odpískala okresní přebor

Jenže Bohemka se nevzdala a dvěma slepenými góly Patrika Šebka a Marka Ďopana se dostala zpět do hry. Závěr střetnutí byl ještě hodně emotivní. Adam Balatka se sice prosadil a upravil na konečných 4:2 pro Liberec, jenže vzápětí dostal trest za nesportovní chování.

Na začátku poslední minuty inkasoval hostující Šebek rovněž osobní trest. Pražané ještě zkusili vyrovnat při hře bez brankáře, ovšem Liberec si výhru pohlídal. Nakonec mu ale k postupu do play-off nestačila, protože Královské Vinohrady vyhrály v České Lípě 7:6 v prodloužení a díky horším vzájemným zápasům skončil Liberec devátý.

Liberec doma prohrál s Třincem 0:4 a předání Prezidentského poháru mu tak zhořklo.
Předání Prezidentského poháru zhořklo, Liberec prohrál s Třincem 0:4

„Na závěr sezony parádní výkon. Bohužel jsme ztratili spoustu bodů tam, kde se měly získat. Hráčům díky za celou sezonu. Dík i rozhodčím za mač,“ uvedl po skončení partie asistent trenéra Liberce Filip Hanžl.