Po počátečním vyčkávání zahájili Hanáci svůj brankostroj. Pěknou a zároveň přesnou střelou k tyči se prezentovala Petra Grufíková. Hra sice byla plná nepřesností, ovšem byla to pouze Olomouc, kdo nadále střílel góly. Kateřina Peterková dobře napadala a výsledkem jejího snažení byla druhá trefa olomouckého týmu.

Následně vypálila Eva Barvíková, jejíž ránu liberecká brankářka Dlouhá neudržela a domácí vedli už o tři branky. Když Kateřina Peterková zvýšila už na 4:0 pro Olomouc, bylo jasné, jakým směrem se bude zápas ubírat.

V závěru první třetiny sice snížila hostující Markéta Valešová, ale to bylo vše, na co se Bláznivé dívky, jak zní překlad názvu klubu, zmohly. Hned po přestávce neponechaly hostitelky nic náhodě a po zásazích Kateřiny Peterkové a Terezy Zemanové bylo v tamní sportovní hale opět veselo.

Kateřina Peterková byla k neudržení a v době, kdy se střetnutí přehouplo do své druhé poloviny, rozvlnila síť za Dlouhou znovu. Nástup do třetí části měla Olomouc opět famózní a nakonec po gólech Terezy Mošťkové, Pavly Pejzlové, Terezy Zemanové a opět Terezy Mošťkové slavily domácí hráčky vysoké vítězství 11:1.

„První třetinu jsme díky naší úspěšné útočné hře bláznili nahoru a dolů. Nedůsledné vracení se do obrany tak hosté trestali brejky a dokonce i gólem. V druhé části jsme obrannou hru zlepšili a postupně převzali převahu v tomto utkání. V poslední třetině jsme těžili z únavy soupeřek a zvládli soupeře zamkout na jejich polovině i na delší dobu. Děkujeme soupeři za utkání a přejeme šťastnou cestu domů,“ řekla asistentka trenérky Olomouce Alena Sklenářová.

„Další týden a další dlouhý výlet. Co se hry týče, první třetina až na výsledek byla z naší strany nejlepší a nejaktivnější. Poté jsme upustili od hry, která celkem ušla v takovém počtu. Od druhé třetiny se nejspíš podepsala cesta a nedostatek fyzičky, soupeř byl běhavější. Holkám děkuji, že odmakaly zápas do konce. Sezona ještě není u konce, takže jedeme dál a budeme lepší. Děkuji soupeřkám a divákům za zápas,“ pronesl trenér Liberce Tomáš Jakubík.

V příštím kole se liberecké florbalistky představí před vlastními fanoušky, když 20. prosince hostí Jičín.