Na první gól se muselo čekat až do sedmé minuty, kdy skóre zápasu otevřel liberecký Radek Valeš. Hned vzápětí ale bylo vyrovnáno. Po kombinaci já na bráchu, brácha na mě zakončil přihrávku Zbyňka Stuchlíka Ondřej Stuchlík. Vinohrady se dokonce dostaly po trefě Jana Svobody do vedení, ovšem s rychlou odpovědí přispěchal Vojtěch Hejduk. Do kabin se tak šlo za stavu 2:2.

V čase 28:35 byl na koni znovu Liberec. Na branku Jakuba Kopeckého ale rychle zareagoval Lukáš Gregor a bylo opět srovnáno. Ještě do přestávky strhli domácí vedení na svoji stranu. Gólem do šatny se o to postaral Radek Valeš. Liberec tak měl před třetí třetinou jednobrankový náskok.

Po pauze přesně zamířil Martin Skřivánek a opět nebylo jasné, kdo má k vítězství blíž. Pražané pak udeřili dvěma slepenými brankami v 52. a 53. minutě, kdy své střelecké konto rozšířili Martin Skřivánek a Jan Svoboda. Hostitelé ovšem nehodili flintu do žita, naopak ji všemi silami nabili a poslali duel do prodloužení.

Nejprve snížil Tomáš Dlesk a v čase 56:19 vyrovnal na 6:6 Lukáš Lhota. V nastavení byli blíže rozhodunutí Liberečtí, a když to vypadalo, že střetnutí dospěje až do samostatných nájezdů, vystřelil Liberci bod navíc Radek Valeš, který zkompletoval hattrick. Liberec tak zdolal Královské Vinohrady 7:6 v prodloužení.

Asistent trenéra Liberce Filip Hanžl zhodnotil klání následovně. „Trochu hledám slova. Co se odehrálo na naší střídačce poslední minuty, by si přál každý trenér. Morál týmu a víra. Navíc se opravdu poštěstilo a otočili jsme to. Náročný program pokračuje a už teď se těšíme na Tatran! Díky soupeři, rozhodčím i divákům.“

Trenér Vinohrad Boleslav Kytka žehral hlavně na úvod zápasu. „Měli jsme nervozní vstup do utkání, což se nám povedlo překonat až ve třetí třetině. V závěru utkání jsme nedokázali proměnit několik slibných šancí a soupeři gólově odskočit. Po nedorozumění v prodloužení bere dva body soupeř z Liberce. Díky soupeři, rozhodčím i pořadatelům za utkání.“

Liberec se v tabulce nachází na devátém místě se ziskem 25 bodů. V příštím kole se liberečtí florbalisté střetnou se Střešovicemi.