O tři góly libereckého mužstva se postarali Balatka, Valeš a Šoltys. Liberec je v tabulce na dvanáctém místě, Vítkovice nadále vedou průběžné pořadí nejvyšší mužské florbalové soutěže.

Vítkovice měly za sebou nedělní utkání s Bohemians. Dalo se čekat, že budou unavenější, ale nakonec to na hřišti tak nevypadalo. „Úplně si nemyslím, že tohle hledisko bude nějak ovlivňovat zápasy a výkony. Já jsem ani nečekal, že by měly mít nějakým způsobem problémy s kondicí,“ přiznal trenér FBC Liberec Zdeněk Skružný.

Začátek duelu se libereckým hráčům celkem povedl, ale poté inkasovali rychlé tři branky. Byl to ten moment, kdy se střetnutí začalo lámat? „Asi ano. Úplně stejně jako v Otrokovicích jsme dostali tři branky během tří střídání po sobě a zatím nejsme schopni udržet koncentraci delší dobu. Chyby, které se z naší strany objevovaly, jsme opakovali až do konce druhé třetiny,“ posteskl si kouč Skružný.

Liberec doma podlehl Plzni 3:6. Na snímku se liberecký Šmíd snaží překonat Frodla.
Předčasná nadílka! Tygři podlehli Plzni

Jaké instrukce jste předávali hráčům, abyste zastavili gólovou smršť Vítkovic? „Pokyny byly v podstatě stejné, s jakými jsme vstupovali do zápasu. Hrát na míčku, přečíslovat soupeře v protiútoku a posouvání si míčku spíš po mantinelu. Směrem dozadu jsme chtěli dobře bránit situace jedna dva a blokovat přihrávky soupeře. Nebyli jsme ale schopni to ve druhou třetinách změnit. Změna v obraně a hlavách hráčů nastala až ve třetí části,“ zhodnotil Skružný.

Liberec nyní čeká trip na Moravu. Jaká bude příprava na dvojutkání venku? „Ve středu uděláme video. Podíváme se na nějaké věci z posledního zápasu. Budeme mít před sebou trénink a v pátek už jen kondiční odladění, protože zápas v sobotu by se měl hrát brzy po obědě. Věřím, že se v hlavách dokážeme připravit lépe, než jsme předvedli proti Vítkovicím nebo v první třetině v Otrokovicích,“ zakončil Zdeněk Skružný.

LIVESPORT SUPERLIGA

FBC Liberec – 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:15 (0:4, 2:9, 1:2)

Branky a asistence: 26. Balatka (Klucho), 34. Valeš (trestné střílení), 57. Šoltys (Blažek) – 7. Šindler (Delong), 8. Hájek, 8. Choma (Švajný), 17. Gattnar (Delong), 23. Choma (Kaleta), 23. Gattnar (Šindler), 27. Delong (Gattnar), 30. Delong (Gattnar), 30. Matejčík (Hájek), 31. Besta (Šindler), 33. Delong (Šindler), 35. Choma (Kuczera), 37. Hájek (Matejčík), 45. Delong (Šindler), 45. Hájek (Matejčík). Rozhodčí: Bališ Přemysl, Varga Peter. Vyloučení: 1:1. Bez využití. Hráno bez diváků.

FBC Liberec: Mück (30. Ponomarev) – Klucho, Bitman, Kološ, Janeček – Kopecký, Valeš, Emlar – Rozkovec, Dlesk, Baudisch – Ferdan, Šoltys, Kořínek – Wiener, Balatka, Blažek – Světlík. Trenér: Skružný.