Ostrava sice začala aktivně, ovšem jako první se ze vstřelené branky radoval Liberec. Ve 3. minutě přihrál Kárník zpoza branky Janu Světlíkovi, který zametl míček do hostující klece. Vzápětí mohl odpovědět Pešat, ze středu hřiště ale nezakončil podle představ. Poté se blýskl liberecký brankář Daniel Mück, jenž zastavil průnik Maliny.

V čase 10:43 už bylo vyrovnáno. Domácí obrana zaváhala, čehož využil nejproduktivnější hráč Ostravy v minulé sezoně Michal Sládek, který si s balonkem naběhl na střed palubovky a přesnou ránou překonal Mücka. Liberec byl po inkasované brance agilnějším týmem, jenomže Šoltysovi ani Valešovi se skórovat nepodařilo.

Necelou minutu před koncem první třetiny se Ostrava dostala do vedení. První pokus Michala Sládka sice Mück vyrazil, ale stejný hráč vzápětí svoji střelu dorazil za záda libereckého gólmana. Kapitán Liberce Matěj Klucho hned reklamoval hru vysokou holí, ale rozhodčí gól uznali. Do kabin tak odcházeli spokojenější hosté.

Machnín - Osečná

Zkraje druhé části musel být Mück zase v pohotovosti, když vyčapal velkou šanci Malajky. Následně chtěl Sládek zkompletovat hattrick, avšak na přední tyči tentokrát neuspěl. Severočeši pak měli k dispozici úvodní přesilovou hru. Liberečtí se sice snažili, leč početní převahu zužitkovat nedokázali. Ostravští tak mohli trestat.

Když své možnosti nevyužil Liberec, udeřilo na druhé straně. Klimschovu odraženou ránu uklidil za Mücka Wojciech Malajka. Hostitelé přišli s rychlou odpovědí. V přesilovce se míčku ujal Lukáš Lhota a střelou tahem snížil na 2:3. Euforie Liberce mohla být okamžitě zmrazena, protože Jakub Kárník si málem dal vlastní gól.

Ve 37. minutě uchránil svůj tým od další pohromy brankář Mück, ovšem na další akci Ostravy už ani on nestačil. Malajka narýsoval křižnou přihrávku nabíhajícímu Dominiku Klimschovi, jenž sám před Mückem nezaváhal. Hned vzápětí přidali hosté další úder, čímž asi definitivně zlomili odpor Liberce.

Domácí futsalisté v červeném zvládli bez větších problémů domácí premiéru s Mělníkem, který porazili 4:1.

Petr Kittel trefil míček ve vzduchu a Mück nestihl zareagovat. Dva slepené góly v závěru prostřední dvacetiminutovky zajistily Ostravě náskok 5:2. Domácí se přesto nevzdali a dvacet vteřin po začátku třetího dějství korigoval Jakub Kopecký střelou do horního rohu. Pakliže po tomto zásahu ještě existovala jiskra naděje pro Liberec, Ostrava ji záhy sfoukla.

Její další branka padla podle známého rčení, že dobrý skutek musí být po zásluze potrestán. Liberecký Matěj Klucho se totiž sportovně přiznal, že míček mimo hrací plochu tečoval právě on. Z následné akce přidal šestý ostravský gól Dominik Eichner. Gólovou tečku za zápasem pak udělal Wojciech Malajka. Liberec tak prohrál s Ostravou 3:7.

HODNOCENÍ TRENÉRŮ

Ladislav Láska (FBC Liberec): „Kromě vstupu do utkání se nám nepovedlo vůbec nic. Kvůli individuálním chybám se podařilo soupeři odskočit ve skóre a my už s tím nedokázali nic udělat. Klukům můžeme poděkovat za nasazení ve třetí třetině, zbytek je však k zamyšlení. Díky soupeři za utkání.“

Tomáš Svačinka (FBC ČPP Ostrava): „V zápase jsme střídali hodně pozitivních, ale i negativních věcí. Nakoply nás ubráněné přesilovky soupeře a od poloviny zápasu obrana jela v ,,play-off módu“. Velký rozdíl mezi soupeři byl v efektivitě proměňování šancí, a to byla druhá věc, která rozhodla utkání. Máme na čem pracovat a víme o těch věcech, které se nám nedařily. Děkují soupeři, rozhodčím, divákům a klukům za výkon.“

Livesport Superliga

FBC Liberec – FBC ČPP Ostrava 3:7 (1:2, 1:3, 1:2)

Branky a asistence: 3. Světlík (Kárník), 31. Lhota (Čermák), 41. Kopecký (Rozkovec) – 11. Sládek, 20. Sládek (Malajka), 29. Malajka (Klimscha), 38. Klimscha (Malajka), 39. Kittel, 42. Eichner (Kittel), 49. Malajka (Sládek). Rozhodčí: Valenta – Žďárský. Vyloučení: 1:6. Využití: 1:0. Diváci: 130.

FBC Liberec: Mück (Ponomarev) – Klucho, Bitman, Kološ, Kárník, Janeček – Kopecký, Valeš, Rozkovec – Čermák, Dlesk, Lhota – Baudisch, Šoltys, Kořínek – Balatka, Světlík, Stránský.

FBC ČPP Ostrava: Binder (Janík, Klinka) – Lipový, Burýšek, Vítovec, Jakubec, Svačinka – Malajka, Soukup, Klimscha – Eichner, Kittel, Malina – Sládek, Pešat, Herblich – Kittel, Sasyn, Hurta.