Časy, kdy ženy FBC Liberec šestkrát v řadě ovládly florbalovou extraligu, jsou nenávratně pryč. Momentálně se svěřenkyně trenéra Tomáše Jakubíka nachází na opačném pólu tabulky. Může za to mimo jiné i dosud poslední utkání, které Crazy girls absolvovaly na půdě Tatranu Střešovice.

Pražanky sice byly v duelu s Libercem jasným favoritem, ale že střetnutí skončí takovým výsledkem, nečekal asi nikdo. Ráz dívčí partie udala už první třetina, kterou Tatran opanoval vysoko 9:0 a zbytek extraligového zápasu pouze kontroloval.

Ve druhé části přidaly domácí hráčky další čtyři góly a ve třetí periodě se ukázalo, že stále nemají dost. Během závěrečných dvaceti minut totiž nadělily Liberci dalších osm gólů a připsaly si vysoké vítězství 21:0.

V duelu excelovala především Veronika Kopecká, která zaznamenala sedm bodů za pět branek a dvě asistence. Zdatně jí sekundovala Lucie Želízková (3+2). Brankářka Eliška Drbalová si připsala čisté konto, což je ve florbalu jev málo vídaný.

Trenér Střešovic Marek Michálek zhodnotil zápas následovně. „Měli jsme výborný vstup do utkání, který rozhodl. Ve druhé části přišlo za naší strany značné polevení. V posledním dějství jsme se vrátili k plnění pokynů a navyšovali skóre. Děkujeme soupeři za utkání a fanouškům za podporu.“

Zato kouč Liberce Tomáš Jakubík byl po drsné porážce hodně zklamaný. „Děkujeme soupeři za zápas a gratulujeme k výhře.“

Liberec tak zůstává v tabulce poslední bez bodového zisku. V dalším kole čeká na liberecké florbalistky ještě těžší soupeř, neboť v domácím prostředí vyzvou Chodov. Utkání je na programu v sobotu 8. února od 14 hodin ve SH ZŠ Dobiášova.