Čtyři stovky diváků přitom vidělo skvělý úvod domácích. V čase 17.29 vedli svěřenci Davida Derky 3:0, navíc Tichý neproměnil trestné střílení. Liberec to ale nezabalil, ještě do konce třetiny snížil a v té prostřední výsledek otočil. Šimon Stránský dával v čase 34.30 gól na 4:3 pro Liberec.

V poslední periodě proměnil Stránský trestné střílení a Liberec šel do dvoubrankového trháku. Lípu vrátil do zápasu Slaný, který využil přesilovku a snížil na 4:5. Jenže za minutu překonal Chynu Kopecký a domácí už se na zvrat nezmohli. Místo toho jim parta okolo trenéra Skružného dala další dvě branky a slaví výhru 8:4.

Česká Lípa je v tabulce dvanáctá, na kontě má dva body. Liberec má o šest bodů více, aktuálně drží osmou pozici.

FBC 4CLEAN Česká Lípa - FBC Liberec 4:8 (3:1, 0:3, 1:4)

Branky a nahrávky: 3. Mlejnek (Novák), 6. Kopič (Krajcigr), 18. Ekl, 55. Slaný (Štěrba) – 20. Stránský (Ferdan), 27. Smutný (Stránský), 32. Klucho (Ferdan), 35. Stránský (Jakub Kopecký), 49. Stránský (TS), 56. Jakub Kopecký (Kološ), 57. Wiener (Chlad), 60. Stránský (Ferdan).

Rozhodčí: Gavlas, Mikula. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 405.