Lépe začaly pod Ještědem Otrokovice, v 10. minutě otevřel skóre zápasu Lukáš Petřík. Vzápětí sice neproměnil nařízené trestné střílení domácí Petr Kološ, ale to Liberci nemuselo příliš vadit. V čase 11:05 totiž vyrovnal Lukáš Lhota.

Hned po přestávce poslal Liberec do vedení Adam Balatka, který tímto zářezem začal své velké představení. Poté hostitelé nevyužili přesilovou hru, a tak udeřil Pavel Jurčík. Přesně v polovině utkání se prosadil liberecký Jakub Kopecký.

Stejný hráč se pak nechal vyloučit a početní převahu zhodnotil Lukáš Kvapil – 3:3. Misky vah na stranu Panterů převrhl Ladislav Gál, jenže záhy bylo opět srovnáno zásluhou Adama Balatky.

Ve 39. minutě završil Adam Balatka hattrick a Liberec rázem vedl 5:4. Pouhých sedm vteřin po začátku třetí třetiny však srovnal Lukáš Petřík. Přetahovaná o tři body pokračovala. Otrokovice se opět dostaly do náskoku díky Peteru Nehilovi, jenže Severočeši našli odpověď z florbalky Radka Valeše.

Vzhledem k tomu, že základní hrací doba o vítězi nerozhodla, následovalo prodloužení. Oba týmy si v nastavení vyzkoušely hru bez brankáře, až v čase 63:27 rozhodl o bonusovém bodu pro Liberec Matěj Klucho.

Asistent trenéra Liberce Filip Hanžl viděl duel následovně. „Zápas ve finále mohl vyhrát kdokoli. My jsme opět zvládli závěr a soupeře dorazili. Děkujeme mu nicméně za zápas a přeji šťastnou cestu domů.“

Jeho protějšek Michal Kvapil přiznal, že na mužstvu byla stále patrná vánoční pohoda. „Toto důležité utkání jsme nezvládli a odehráli ve vánočním tempu. Opět jsme udělali mnoho ztrát a soupeř nás potrestal. Když jsme se dostali do vedení, nedokázali jsme navýšit a odskočit. Naopak jsme museli dotahovat soupeře.“