Starší žáci odjeli do Brna pod taktovkou trenérů Tomáše Faksy a Michala Smolky. Ve skupině si připsali hned na úvod porážku 2:3 s Black Angels. Navzdory tomu se ale Liberci povedlo postoupit do vyřazovacích bojů ze třetího místa ve skupině. Teprve v play-off nastartovali Liberečtí své motory a nejprve deklasovali FBC Ostrava vysoko 12:0. Následně si na své konto připsali další čtyři vítězství, z nichž vyčnívá finálový úspěch nad Spartou 2:1.

Dorostenci si počínali ještě suverénněji než jejich mladší kolegové. V turnaji nepoznali jedinou porážku a ke zlatu si došli bez ztráty kytičky. Zajímavostí je, že dorostenci vyrazili do jihomoravské metropole bez tradičního trenérského vedení.

Florbalisté si sami sestavili tým pod názvem DDM Keramika Liberec, trenérské žezlo převzal tou dobou zraněný spoluhráč dorostenců Šimon Šteinfest.
Ve skupině A vyhráli Liberečtí pětkrát s přesvědčivým skóre 35:8. Do vyřazovacích zápasů tak vstupovali z nejvýhodnější možné pozice.

Pomyslný chleba se začal lámat v semifinále, kde se Liberec utkal s Tatranem Střešovice, který na turnaji vystupoval pod názvem IBF Tuppar Střešbörg.
Severočeši nakonec dramatickou bitvu zvládli poměrem 2:1 a následné finále opanovali 4:2.

„Z dosažených výsledků máme ohromnou radost, ale rozhodně je nechceme přeceňovat. Jsme však moc rádi, že po letech, kdy jsme v Brně “z dálky“ hleděli na ty nejlepší týmy, dokážeme s nimi dnes sehrát vyrovnané sportovní bitvy. To je pro náš klub skvělá zpráva i impuls do další práce. Letos je navíc toto celé zjištění okořeněné tím, že dvě naše kategorie dokázaly turnajové snažení dotáhnout až ke zlaté tečce. Nejen těmto dvěma kategoriím patří velký dík za účast na turnaji a prezentaci klubu FBC Liberec,“ řekl šéftrenér FBC Liberec Matěj Klucho.

První fázi přípravy na novou sezonu v Superlize si muži FBC Liberec zpestřili na turnaji Prague Floorball Challenge, který se uskutečnil v hale Děkanka.

V konkurenci šesti soupeřů nakonec brali celkové vítězství. „Oproti minulým rokům jsme zápasy v tomhle období zařadili do přípravy netradičně a šli jsme do toho s tím, že si jdeme zahrát. Ale nakonec byl náš výkon velmi slušný a celkem zaslouženě jsme celý turnaj vyhráli,“ zhodnotil liberecký trenér Zdeněk Skružný.

Liberečtí na úvod zvládli divokou přestřelku se superligovým sokem Bohemians Praha 9:8, následně remizovali 4:4 s omlazeným výběrem Mladé Boleslavi, čímž si zajistili postup do finále.

V něm vyzráli v dalším na góly bohatém utkání na Pardubice 9:7. „Mám radost, že jsme viděli v akci všechny nové posily a bylo příjemné být zase po dlouhé době spolu při zápasové zátěži. Užili jsme si to,“ řekl Skružný.

Liberečtí florbalisté zakončí první blok letní přípravy v tomto týdnu a po dovolené se znovu sejdou 20. července.

V prvním utkání nového ročníku Superligy budou hostit v půlce září Ostravu. Dostanou se tentokrát do play-off a zabojují o titul v domácí soutěži?