Jde o vážný problém? Podle opory týmu a sekretáře klubu v jedné osobě nikoli. Prokop Ferdan totiž moc dobře ví, jak skvělou práci odvádí FBC v rozvoji mládeže. Liberecký potenciál tak velmi rychle roste.

„Do budoucna by se play- off konečně mělo povést. Každým rokem se zlepšujeme a dlouhodobě budujeme mládež. V naší první lajně hráli dva kluci ročník 2000. Máme hráče v juniorských reprezentacích. Ten potenciál je v Liberci obrovský,“ řekl Deníku sedmadvacetiletý útočník.

I když se týmu nepovedlo vybojovat play-off, nepovažuje sezonu za neúspěšnou. „Sezona nebyla špatná, myslím si, že jsme se herně zvedli. Vidím tam pozitivní vývoj. I když to samozřejmě hodně mrzí, že nám postup opět utekl takhle těsně,“ přiznal Ferdan.

LOŇSKÁ SMŮLA

Loni měli Liberečtí těžko uvěřitelnou smůlu. K jejich postupu do play-off chybělo dvacet sekund, Bohemians ale v závěru svého posledního zápasu vydřeli výhru, získali stejně bodů jako FBC a postoupili díky vzájemným zápasům. Letos to byly Vinohrady, kdo připravil Liberecké o splnění velkého snu.

ZTRÁTY S BRNEM A PARDUBICEMI

Na nedostatek štěstí si ale Ferdan rozhodně stěžovat nechce. „O smůle to nebylo. Prostě jsme si to neuhráli, protože jsme poztráceli body s týmy, které bychom měli porážet,“ řekl a posteskl si zejména nad dvěma prohrami s předposledním Brnem a jednou porážkou s posledními Pardubicemi.

Dvě kola před koncem měli Liberečtí všechno ve svých rukách. Ale nevydařený zápas právě v Brně je o tuto výhodu připravil.

„Chyběl nám tam klid na hokejkách, prospali jsme začátek, byli jsme špatní na balonu. Zlepšení ve třetí třetině už přišlo pozdě,“ zalitoval Ferdan.

CÍLE SE NEMĚNÍ

Liberec na hřišti outsidera prohrával 5:1 po dvou třetinách, ve třetí části sedmkrát skóroval, ale bylo to málo. Konečný výsledek vyzněl těsně 9:8 pro domácí.

Následná výhra 4:2 nad Bohemkou v závěrečném kole už nic neřešila.

V příštím ročníku se cíle Liberečanů nezmění. Znovu budou usilovat o umístění v elitní osmičce.

SBÍRÁNÍ ZKUŠENOSTÍ

„Mladí kluci sbírají zkušenosti, příští rok už budou zase o něco lepší. Navíc budeme moci využít některé juniorské reprezentanty, kteří letos ještě nemohli nastoupit,“ uzavřel optimisticky Ferdan.

Aleš Vávra