„První utkání nemělo z našeho pohledu ty pravé play-off grády. Zejména ve hře s míčem to nenaplnilo potenciál, kterého jsme schopni. I když to bylo na začátku druhé třetiny 1:2, neměli jsme dostatek střel či šancí a bylo jen otázkou času, kdy to tam Mladé Boleslavi napadá více a výsledkově uteče. Na útočné polovině se nám nedařilo, zápas tak nějak utekl a moc jsme nepředvedli. Mrzelo nás to, ale hned další den jsme měli šanci na reparát,“ mrzelo trenéra Liberce, jak dopadlo první utkání.

O den později se ale na mladoboleslavské palubovce předvedl úplně jiný tým. „Ve druhém utkání jsme diametrálně změnili hru. Byli lepší pod tlakem a při situacích jeden na jednoho. Vypracovali jsme si opravdu velké množství šancí a troufnu si říct, že kdyby domácí neměli v brance Lukáše Bauera, mohlo být naše vedení v určitých fázích zápasu výraznější,“ smekl Matěj Klucho klobouk před výkonem domácího brankáře.

Liberečtí se dostali v zápase dokonce do třígólového vedení, ale poté se ukázal nedostatek zkušeností. „Bohužel jsme nezahráli dobře na konci druhé třetiny při vedení 4:1 a poměrně lacině jsme nechali soupeře dostat na kontakt a následně i vyrovnat. Na druhou stranu jsme pořád byli v zápase a ve třetí třetině jsme se přetahovali o každý gól,“ snažil se myslet kouč pozitivně.

Středočeský tým v čele s velezkušenými Milanem Tomašíkem, Martinem Tokošem, Adamem Delongem či Patrikem Suchánkem si ale nakonec došel pro těsné jednogólové vítězství. „Kluci odehráli výborné utkání, ale bohužel se objevily nějaké individuální chyby. To už tak ale proti kvalitnímu soupeři bývá. Boleslav má zkušenosti s takovými závěry zápasů. Vyhrál možná o něco šťastnější, ale hlavně zkušenější tým. Naše mužstvo se utvrdilo v tom, že pokud se nezalekneme hry s míčem, můžeme hrát s Mladou Boleslaví poměrně vyrovnané utkání,“ odnesl si Klucho cenné poznatky z prvních dvou zápasů čtvrtfinálové série.

Termíny domácích zápasů:
sobota 16. března, 19:30, SH Dukla Liberec
neděle 17. března,15:00, SH Dukla Liberec

1. utkání: Předvýběr.CZ Florbal MB – FBC Liberec 10:1 (2:0, 6:1, 2:0), (stav série 1:0)
Branky: 7. Jakub Vařecha, 13. Jan Zoufalý, 24. Martin Tokoš, 31. Jakub Bína, 32. Adam Delong, 37. Jan Zoufalý, 37. Milan Tomašík, 39. Michal Sládek, 58. Jakub Šourek, 60. Martin Tokoš - 23. Jakub Pařízek. Rozhodčí: Lukáš Laštovička - Tomáš Novák. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. Diváků: 528. Zásahy brankářů: Lukáš Bauer 13 - Petr Chlad 12, Vojtěch Dufek 10.

2. utkání: Předvýběr.CZ Florbal MB – FBC Liberec 9:8 (1:2, 4:3, 4:3), (stav série 2:0)
Branky: 19. Dominik Beneš, 31. Dominik Beneš, 32. Martin Tokoš, 34. Milan Tomašík, 34. Dominik Beneš, 43. Patrik Suchánek, 56. Adam Delong, 58. Milan Tomašík, 60. Martin Tokoš - 5. Vojtěch Wiener, 16. Prokop Ferdan, 23. Marek Korych, 30. Patrik Rozkovec, 33. Jakub Kopecký, 48. Vojtěch Wiener, 53. Adam Stýblo, 59. Prokop Ferdan. Rozhodčí: Tomáš Kostinek - Martin Reichelt. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:1. Diváků: 517. Zásahy brankářů: Lukáš Bauer 15 - Petr Chlad 18