„Rozhodla naše zlepšená hra na balonu a první třetina, která byla energická a měli jsme více ze hry. Odskočili jsme o tři góly a tím, že zápas skončil 5:2, ukázalo se, že to byl klíčový rozdíl,“ poukázal na příčinu vítězství Matěj Klucho, liberecký kouč.

Důležitým faktorem bylo také zlepšení při menším počtu hráčů na palubovce. „Celou sezonu jsme bojovali s hrou ve speciálních týmech, tedy v oslabení nebo při soupeřově hře bez brankáře 5 proti 6. Jsme rádi, že se tyto věci posouvají. Měli jsme dokonce pasáž, kdy jsme ubránili hru 4 proti 6. Na konci nám už docházely síly a Vinohrady si vytvářely šance. Naše hra byla určitě zlepšená a i díky tomu jsme dovedli utkání do vítězného konce,“ pochvaloval si trenér.

Sestřih utkání:

Druhé utkání je na programu již zítra, tedy ve čtvrtek 7. března od 18 hodin. Hrát se bude na půdě Královských Vinohrad. „Určitě chceme sérii ukončit. Víme, v čem můžeme být ještě lepší a posunout se. Věříme, že když předvedeme podobný výkon jako z tohoto prvního zápasu, ukončíme sérii už v Praze,“ přeje si Klucho.

FBC Liberec – TJ Sokol Královské Vinohrady 5:2
Branky a nahrávky: 4. Faksa (Wiener), 11. Wiener (Faksa), 16. Janeček (Kopecký), 33. Kopecký (Korych), 60. Korych (Smutný) – 25. Plíhal, 60. Pražák (Trojáček). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 304. Zásahy brankářů: 19:19.

Sestavy:
Liberec: Chlad (V. Dufek) – Ferdan, Dolejš, Šoltys, Kárník, Janeček, Pařízek, Bitman, Fišera – Wiener (C), Faksa, Korych, Smutný, Jak. Kopecký, F. Kučera, Mádlo, B. Smolka, Stýblo, Rozkovec.
SKV: Křepelka (Futschik) – Trojáček, Araks, Krupička, Čuda, Ji. Procházka, Ja. Procházka (C), Martan – Pužman, Pergler, Pražák, T. Gärtner, Urbánek, M. Horák, Z. Stuchlík, Keller, P. Hájek, Plíhal, Pinkas.