„Měli jsme vydařenou první třetinu a herním stylem Bohemku překvapili. Bohužel jsme na to ve druhé třetině nenavázali a potenciál zápasu nevyužili. Lacino jsme odevzdávali balonky, odešla nám efektivita a nebyli jsme schopni dát gól. Soupeř nám dal naopak tři, odskočil na 5:1 a museli jsme si vzít time-out, abychom se opět nastartovali. Za stavu 1:5 to už bylo těžké, na druhou stranu stále zbývalo 30 minut,“ popisoval trenér Klucho první polovinu utkání.

Jeho pohledem nastaly zásadní situace dvanáct minut před koncem. „Klíčový moment přišel ve 48. minutě, kdy jsme trefili tyčku, abychom z následujícího střídání inkasovali na 3:7. Při hře v šesti jsme ještě dokázali stáhnout skóre na 5:7, ale už nezbývalo mnoho času ani sil. Hosté dali góly do prázdné a odskočili na konečných 6:9,“ pokrčil kouč rameny.

Uznal ale, že vyhrál o něco lepší tým. „Bohemka vyhrála lehce zaslouženě zejména výkonem na míčku, ve kterém byla lepší. Líbilo se mi, jakým způsobem jsme vedli utkání a rozdali si to poměrně otevřenou hrou, ve které jsme byli, až na zmiňovanou pasáž ve druhé třetině, obstojným soupeřem,“ pochválil své svěřence.

Naděje na jisté čtvrtfinále se tedy definitivně rozplynula. „Rádi bychom uhráli první šestku, abychom měli větší klid a trochu volna před čtvrtfinále. Na druhou stranu si zahrajeme osmifinálovou sérii, které nám může jen pomoct. Navíc budeme hrát se soupeřem, který nás dobře prověří. Vyzkoušíme si, byť v osekanější verzi na dva vítězné zápasy, sérii navíc,“ pravil Klucho s dovětkem, že už jistým soupeřem pro osmifinálovou sérii bude pražský celek Sokol Královské Vinohrady.

Právě s tímto celkem se navíc utkají v posledním zápase Superligy v sobotu 2. března na jeho půdě.

FBC Liberec – FbŠ Bohemians 6:9 (1:2, 1:4, 4:3)
Branky a nahrávky: 9. Wiener (Faksa), 32. Wiener (Faksa), 46. Rozkovec, 51. Smutný (Wiener), 52. Faksa (Smutný), 60. Smutný (Wiener) – 8. Kvasnica (Řehoř), 14. Krebner (Buršík), 21. Kvasnica (J. Petrák), 25. Řehoř (Kvasnica), 30. Kvasnica (Buršík), 40. Kvasnica (Šebek), 49. J. Petrák (Řehoř), 53. J. Petrák (Řehoř), 58. Gajdoš. Rozhodčí: Drápal, Pospíšil. 
Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 205. Zásahy brankářů: 28:21.

Sestavy:
Liberec: Chlad – Kárník, Šoltys, Pařízek, Janeček, Ferdan, Dolejš, Fišera, Bitman – F. Kučera, Mádlo, Rozkovec, Korych, Smutný, Kopecký, Wiener (C), Faksa, Macháč.
Bohemians: Hyršl (Mück) – Malič, Kawulok, Zezulka, Borek – Gajdoš, J. Petrák, Kvasnica, P. Šebek (C), Řehoř, Krebner, Buršík, Virga, T. Trnka, Batkovič, Bílek, Brynda, Dobisík, Grézl.