„V České Lípě jsme odehráli velmi náročné a těžké utkání. Byl znát nedělní zápas s Mladou Boleslaví, který se tahal do poslední minuty a dohrávali jsme na dvě lajny. Vyždímal nás jak fyziky, tak emočně. Kluci prokázali velmi dobrý morál a i když to tolik nelepilo na hokejkách nebo nohy neběhaly, v hlavě byli v utkání a z tohoto pohledu vezeme z Lípy zasloužené body,“ pochvaloval si hlavní trenér Matěj Klucho.

Přestože šel Liberec do vedení, domácí vývoj v polovině prvního dějství otočili. Závěr však patřil opět hostům. „První třetina proti Lípě nebyla tak dobrá. Na druhou stranu domácí ji taky úplně nezachytili a nakonec jsme byli lepším týmem, což potvrdila střelecká převaha a vedení 4:2, kdy se nám povedlo dát tři góly v posledních pěti minutách,“ vracel se kouč k první části utkání.

Proti Slavii otevřel skóre už v páté minutě. K bodům to tehdy nevedlo.
Kluci jsou super a pomáhají mi, chválí své spoluhráče Chorvat Luka Kulenović

V té prostřední byl k vidění pouze jeden gól. „Ve druhé třetině nás domácí těžce zatlačili a dostali pod tlak. Jen díky velkému srdci, odhodlání a brankáři Chladovi jsme inkasovali pouze jednou,“ oddechl si Klucho.

Třetí třetina patřila Faksovi. „V posledním dějství se obraz hry úplně nezměnil a Lípa byla pořád více na balonu, ale netvořila si tak výrazné šance. Naopak my jsme hrozili z brejků a během dvou minut se nám povedlo dva z nich proměnit a díky Kubovi Faksovi jsme odskočili ve skóre. Když jsme pak kolem 53. minuty ubránili oslabení 5 na 4 a následně 5 na 3, cítil jsem z týmu, že věří a je si jistý, že zápas dotáhneme do vítězného konce,“ přiznal kouč.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBC Liberec 3:6 (2:4, 1:0, 0:2)
Branky: 12. Kopič, 16. Pekárek, 24. Vavruška – 7. Ferdan, 16. Korych, 18. Smutný, 19. Šoltys, 47. Faksa, 48. Faksa. Rozhodčí: Kropáček – Novák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. Diváci: 385. Zásahy brankářů: Dvořák 21 – Chlad 23.