Po nervózním začátku se do vedení dostali Liberečtí. Kombinační rozehru od vlastní branky zakončil Martin Čermák. O necelou minutu později se radovali hosté podruhé. Liberecký kapitán vyslal na zteč Jana Baudische, který přesnou střelou překonal českolipského brankáře Dvořáka. V 11. minutě mohl snížit Štěrba, jenž ale nedotáhl svůj blafák.

Poté hrála Česká Lípa přesilovou hru po vyloučení Baudische, leč liberecké konto zůstalo nezatíženo. Početní převahu měl k dispozici rovněž Liberec, paradoxně však udeřila při vlastním oslabení Česká Lípa. V čase 18:43 skóroval Lukáš Mlejnek. Domácí ožili, ale pět vteřin před koncem první třetiny jim další ránu zasadil Jakub Kopecký. Liberec tedy vedl po úvodní části 3:1.

Zkraje druhého dějství se nechal vyloučit Slaný, po jehož návratu na hřiště zvýšil na 4:1 pro Liberec Petr Kološ. V polovině utkání bylo pro Českolipské ještě hůř. Dva slepené góly Vojtěcha Wienera a Lukáše Kořínka poslali hostitele ještě více do kolen.

Česká Lípa si vzápětí vzala oddechový čas, platné to nakonec nebylo. S blížícím se závěrem druhé dvacetiminutovky se totiž prosadili Tomáš Dlesk s Martinem Čermákem a Liberec rázem vedl 8:1. Vstup do třetí periody vyšel lépe mužstvu zpod Ještědu, když síť za Dvořákem rozvlnil Lukáš Kořínek.

Ve 49. minutě se ke slovu dostala Česká Lípa zásluhou Štěpána Slaného, avšak veškeré naděje na možný zvrat v duelu vzal domácím Jan Baudisch. Dominanci svěřenců trenéra Zdeňka Skružného ještě podtrhl Jakub Kopecký. Za Lípu kontrovali Tomáš Kadlec a Štěpán Slaný, ale čas ani síly na obrat nezbývaly.

Definitivní razítko na postup Liberce ze skupiny přidali Matěj Klucho a Lukáš Lhota. Jedenáct vteřin před koncem zápasu ještě udeřil českolipský Daniel Štěrba, který jen korigoval na konečných 13:5 pro Liberec.

Tým kolem Zdeňka Skružného tak postupuje z druhého místa do vyřazovací části.

Pohár Českého florbalu - základní skupina

FBC Česká Lípa – FBC Liberec 5:13 (1:3, 0:5, 4:5)

Branky a asistence: 19. Mlejnek, 49. Slaný (Kopič), 52. Kadlec (Jirsa), 57. Slaný, 60. Štěrba (Slaný) – 5. Čermák (Wiener), 6. Baudisch (Klucho), 20. Kopecký (Čermák), 24. Kološ (Čermák), 29. Wiener (Kološ), 31. Kořínek (Šoltys), 38. Dlesk (Kološ), 39. Čermák (Wiener), 42. Kořínek (Dlesk), 50. Baudisch (Kořínek), 50. Kopecký, 57. Klucho (Rozkovec), 58. Lhota (Ferdan). Rozhodčí: Jelínek – Libecajt. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 153.

FBC Česká Lípa: Dvořák (Chyna) – Stárek, Mlejnek, Kadlec, Petříček, Slaný – Dzierža, Spilka, Procházka, Kouba, Hřebřina, Karel, Kopič, Jirsa, Štěrba, Vlček.

FBC Liberec: Mück (Král) – Klucho, Bitman, Kološ – Kopecký, Kárník, Stránský, Martínek, Rozkovec, Čermák, Dlesk, Lhota, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Kořínek, Wiener, Balatka, Světlík.