„Rád bych vás pozval na tréninky obou kategorií. Po letech, kdy se z nás stal tradiční klub, jsme se naučili pojmout koncepci, aby uprostřed všeho stál jedinec a jeho rozvoj. Ten není jen florbalový, ale i kondiční a charakterní. O tohle se staráme a chceme v našem klubu dokázat,“ řekl šéftrenér mládeže FBC Liberec Matěj Klucho, jinak stabilní hráč superligového A-týmu.

„Naučili jsme se také rozdělit náš sport na elitní a hobby. Máme tady všechny úrovně sportování. Interně jsme si naši cestu nazvali jako cestu ke spokojenosti všech. To znamená nejen dětí, ale i rodičů a nás jako trenérů a klubu,“ dodal Klucho.

Proč byste měli vaše ratolesti poslat zrovna do FBC Liberec? Jedná se o elitní florbalový oddíl v Liberci, který dbá na tréninkový proces, jež řadí klub do špičky v českém prostředí. Ve prospěch může hrát i dlouhodobá práce s mládeží. Pro děti pořádá sportovní akce, kempy a soustředění.

Klub disponuje týmy na všech úrovních a kromě chlapeckých má i dívčí družstva. V zázemí na hale ZŠ Dobiášova mají členové možnost využívat posilovnu a rehabilitaci Wellcat, kde je v provozu například bazén, sauna nebo pára.

Všechny informace dostanete od trenérů na prvním tréninku. S sebou byste měli mít sportovní oblečení a obuv do haly. Florbalovou hůl lze zapůjčit na tréninku. Rozpis tréninků a další informace naleznete na webových stránkách klubu: www. fbcliberec.cz.

Lze se obrátit přímo na šéftrenéra Matěje Klucha na e-mailu: m.klucho@fbcliberec.cz nebo na telefonním čísle 734 592 400.

Dne 23. září proběhne nábor dívek. Šanci zapojit se do tréninkového dění dostanou děvčata, která projdou náborem. Cílem tohoto kroku je postupné rozšiřování členské základny dívčí složky.

Dívčí kategorie prochází velkým restartem a i proto se k ženám přesouvá jeden z nejzkušenějších trenérů Lukáš Nesměrák, který kromě týmů v FBC Liberec vedl i ženskou reprezentaci do devatenácti let.

Florbalovou cestu na výsluní může ukázat také exreprezentantka Klára Veselá (Leierová) a rovněž Jan Jánský, který má dlouholetou praxi v trénování nejmenších dětí.

„Spousta mých známých za mnou chodí s tím, že na jejich dcerky u ostatních sportů neustále někdo křičí, jednostranně je přetěžuje a ničí jejich vztah ke sportu. Jsem proto moc rád, že jim mohu odpovědět, že u nás v klubu je vše naopak. Snažíme se hlavně o to, aby holky florbal a sport bavil,“ říká hlavní trenér Lukáš Nesměrák.

„Kdo čeká čistě florbalové tréninky u začínajících hráček, bude překvapen. Zaměřujeme se totiž také na všeobecnou pohybovou zdatnost a nabízíme tak holkám možnost rozvoje pro jakýkoli sport,“ odhaluje plány kouč Nesměrák.

Nábor se uskuteční 23. září od 18 do 19 hodin na SOŠ Liberec, Jablonecká 999, Rochlice. Kontakt na hlavního trenéra: Lukáš Nesměrák (L.Nesmerak@fbcliberec.cz, 775 478 515).