Ten se rozhodl zapojit se do peněžní sbírky na podporu rodiny bývalého člena Lukáše Hávy. „Lukáš prošel mládežnickými kategoriemi našeho klubu a dostal se i do nejvyšší soutěže. Je to vrstevník některých našich současných hráčů a trenérů. Hned jak jsme se o příběhu jeho rodiny dozvěděli, chtěli jsme mu přispět a pomoci v nelehké situaci celé rodiny,“ uvedl na klubovém webu hlavní trenér mužského A-týmu Zdeněk Skružný.

„Hráči A-týmu samozřejmě udělají i vlastní sbírku. Tímto gestem chceme vyjádřit velkou podporu Lukášovi a jeho rodině,“ dodal Skružný.

Sbírka proběhla už během víkendových zápasů mužů a žen. Spolu s rozhodčími, soupeři a oběma domácími celky se podařilo vybrat více než 25 000 Kč.

„Velké poděkování patři soupeřům z SKV a Chodova, kteří přispěli částkou 7 500 Kč. 1000 Kč přispěli i rozhodčí mužského zápasu. Konečná částka bude následně vložena na transparentní účet založený rodinou Lukáše Hávy,“ píše se na webu klubu.

Akce na podporu rodiny bude probíhat i během nedělního utkání Superligy, kdy FBC Liberec přivítá Pardubice. Utkání začíná 16. února 2020 v 18 hodin v hale Dukla Liberec.

Lukášova manželka Zuzka musela podstoupit operace, aby mohla mít miminko. V těhotenství ale prodělala mozkovou příhodu. Navzdory špatným prognózám lékařů ovšem Zuzka bojuje. Začíná pomalu hýbat nohou a mluvit.

Lukáš na podporu rodiny vytvořil transparentní účet, který by měl rodině pomoci s financováním především rehabilitačních programů, pomůcek nebo logopedického centra a dalších věcí spojených s léčbou.