Projít výběrovým řízením znamená dostat příležitost, ale tady cesta teprve začíná. „Chtít u nás pracovat nestačí. Pracovní tým si pečlivě vybíráme. Za dobu existence naší firmy od roku 1991 prošlo firmou již mnoho lidí. Zůstávají jen Ti nejlepší a Ti, kteří si práce váží a nehledají jen výčet benefitů. Díky sportu, kterému jsem se v mládí aktivně věnoval jsem se naučil, že nic není zadarmo. Když chceš vyhrát, musíš na sobě makat a být týmový hráč. „Fair Play“ pravidla platí i ve firmě. Všem zaměstnancům nabízíme skvělé pracovní podmínky. Umíme ocenit jejich nasazení, loajalitu a pracovní výkony. Všichni ale dobře vědí, že kdo nepracuje a pravidla hry poruší, jde z kola ven,“ vysvětluje Ing. Josef Suska, generální ředitel Hokami CZ.

Příležitost pro studenty a absolventy

Učit se od nejlepších lídrů ve firmě, získat zkušenosti a praxi, to vše nabízí firma Hokami CZ především studentům elektrotechniky, ale i dalším příbuzným oborům. V rámci odborné praxe si studenti projdou celým výrobním procesem. Prakticky si vyzkouší práci na jednotlivých pracovištích, aby pochopili, jak vše se vším souvisí a zároveň si uvědomili, jak moc je v této práci důležitá pečlivost a trpělivost. Studenti jsou po celou dobu praxe vedeni zkušeným kolegou. Za svou práci mohou být i finančně odměněni. Není náhodou, že ve firmě pracuje osm držitelů červených diplomů a absolventi universit v Německu, Švýcarsku, USA, Velké Británii, ale také třeba z Ukrajiny.

Hokami CZ má špičkové vybavení a pracuje s nejlepšími možnými technologiemi

Osazování SMD součástek.Zdroj: Hokami

Hlavní část výroby obstarávají ve dvou směnách čtyři plně automatické linky. Výrobu monitorujeme na obrazovkách. Pracujeme s online webovou aplikací, která monitoruje i ostatní procesy, třeba testování a kontrolu.  „Díky této aplikaci se například zákazník v Austrálii může podívat, jak se jeho zakázka vyvíjí nebo jak probíhá testování,“ doplňuje Pavel Suska, výrobní ředitel Hokami CZ. Lidská síla je však nezbytná pro osazování drobných dílů, které stroj nedokáže osadit, nebo při kontrole a testování výrobků.

Největším benefitem pro zaměstnance je práce v naší firmě jako taková, jdeme však s dobou a myslíme jak na mladé, tak i na maminky po mateřské

Zubní klinika DOLIDENT.Zdroj: Hokami„Uvědomujeme si, že pracovní prostředí, klima ve firmě a práce, která dává smysl, je jedním z pilířů osobní motivace. Proto lidé ve výrobě pracují pouze od pondělí do pátku na dvě směny. Prostředí je klidné, čisté, bez zápachu, prachu a hluku.  Maminkám po mateřské umožňujeme pracovat pouze na jednu směnu, aby zvládly skloubit práci s rodinným životem. Všichni zaměstnanci mají dotované občerstvení v naší kavárně DOLICAFE, která je v těsné blízkosti firmy. Součástí společnosti je i nejmodernější zubní klinika v ČR DOLIDENT. Zaměstnanci HOKAMI mají vždy přednost. Tuto výhodu pak mají i děti našich zaměstnanců. Mladí lidé u nás nejvíce oceňují flexibilní pracovní dobu, ohodnocení dle výkonu, ale i zvýhodněné sportovní karty do sportovních a relaxačních zařízení. Dobrý kolektiv, který drží při sobě, je pro nás velmi důležitý. Pro všechny zaměstnance a jejich rodinné příslušníky připravujeme každý rok netradiční firemní akce s bohatým doprovodným programem“, sdělila Michaela Pompová – HR & Marketing Manager Hokami CZ.

Produkty Hokami CZ najdete v satelitech, letadlech, automobilech, medicínských přístrojích, průmyslových strojích, vojenské technice, ale i domácích spotřebičích. Jde o nejdůležitější součást řady přístrojů, jakýsi mozek, ve kterém je zakódováno, jak budou zařízení fungovat. Hokami CZ nabízí zaměstnancům příjemné pracovní prostředí, zajímavou práci a řadu benefitů. Jsme držitelé řady ocenění a patentů v oblasti elektroniky pro textilní stroje.

Kavárna DOLICAFE.Zdroj: Hokami

Chcete se stát součástí našeho týmu, získat praxi a do budoucna stabilní zajímavou práci?
Zašlete nám svůj motivační dopis, proč bychom měli na školní praxi vzít právě Vás a zašlete nám ho na adresu prace@hokami.cz.