Odborníci ČEZ Akademie zajistí odborné poradenství, přednášky i osobní konzultace, a to zcela zdarma i pro ty, kteří nemají u této společnosti účet.

Projekt je zaměřený na poradenství zejména v oblasti energetických úspor a ČEZ ho pořádá už 2. rokem. „Potenciál ušetřit významně za energie pomocí dobře rozmyšlených úsporných kroků je u českých domácností stále ještě obrovský. Zateplení, výměna oken, pořízení fotovoltaiky, to všechno jsou opatření, která mohou snížit spotřebu o desítky procent,” říká generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

Pro zpestření celého dne jsou pro návštěvníky ČEZ Akademie připraveny speciální brýle s virtuální realitou ReakTOUR, které je přenesou do běžně nepřístupných míst českých jaderných elektráren.

"Ve středu 10. dubna budou ve stejném čase konzultanti čekat na návštěvníky Zákaznického centra Skupiny ČEZ v České Lípě v Moskevské ulici," upřesnil mluvčí ČEZu Ota Schnepp.

V průběhu loňského roku se roadshow ČEZ Akademie uskutečnila ve 12 městech po celé republice. Na přednášky a diskuze s experty dorazilo téměř 4000 účastníků.

Mohlo by vás zajímat: Textilana, Skloexport i Papírák. Ikonická místa Liberce čekají na nový příběh

Z budovy bývalé liberecké továrny se stala ruina, která láká milovníky urbexu a lidi bez domova. | Video: Milan V.