Mezi sebou se utká celkem 9 škol z celé republiky. Soutěžící čeká 7 disciplín, které prověří jejich teoretické i praktické znalosti a dovednosti v oboru zemědělství.

„Mladí zemědělci se utkají v sedmi soutěžních disciplínách: v testu z rostlinné a živočišné výroby, v jízdě zručnosti kolovým traktorem, v poznávání plodin a plemen zvířat, ve výměně a vyvážení pneumatik, v kování skoby, v práci s traktorem s čelním nakladačem a v sedláckém víceboji,“ doplnil ředitel SŠHL Frýdlant Ing. Miroslav Kudrna.

Výrobek roku 2024, Liberecký kraj
Paštika i slivovice, chutě se sbíhají. Deset výrobků z regionu získalo ocenění

V závěru soutěže čeká na všechny účastníky také doprovodný program, který je přístupný pro širokou veřejnost. Ten bude probíhat v prostorách Naučné zemědělské stezky nad pracovištěm školy v Zámecké ulici. Děti i dospělí se mohou těšit na zábavné soutěže, výstavu hospodářských zvířat a chybět nebude ani občerstvení. Program pro veřejnost bude probíhat od 8.00 do 12.00 hodin a vstup je zdarma.

„Pro veřejnost je v rámci Zemědělské olympiády vždy atraktivní především druhý soutěžní den, kdy je v prostorách Naučné zemědělské stezky připraven po celé dopoledne bohatý program pro malé i velké. Toho se letos zúčastní i ministr zemědělství Marek Výborný, “ uvedla Patricie Anna Junová, z Městského úřadu Frýdlant.

Mohlo by vás zajímat: Speed Marathon je tu. Víme, kde bude v pátek policie měřit na Liberecku

Zdroj: Deník/Radek Cihla