Je již malou tradicí, že s koncem školního roku se policejní preventisté setkávají se žáky základních škol, a to v ranních hodinách, u přechodů pro chodce, které se vyskytují v blízkosti základních škol. I letos nás společně se zástupci BESIP mohli žáci zastihnout u základních škol v Liberci, Jablonci nad Nisou i v Semilech.

Nejen že jsme dohlíželi na jejich bezpečný pohyb v silničním provozu, ale před příchodem prázdnin jsme s dětmi pohovořili o bezpečném pohybu v silniční dopravě, ale i během trávení volného času o letních prázdninách, což se nejvíce týkalo času stráveného u vody. Dětem bylo připomenuto, jaká rizika by je mohla během radovánek u vody postihnout, ale i to, že při jízdě na kole, je i v horkém počasí nutné mít na hlavě řádně nasazenou a připevněnou cyklistickou helmu.

V Přepeřích vzpomněli na 700 let od založení obce.
Velké oslavy na Turnovsku. V Přepeřích vzpomněli na 700 let od založení obce

Na děti bylo apelováno, aby si hrály v místech k tomu určených, vždy myslely hlavně na svou bezpečnost, aby prázdniny strávily nejpříjemněji, jak mohou, a ne jako účastníci nehod či se zraněními v nemocnicích.

Odměnou jim byl malý dárek v podobě reflexního pásku a sešit s tématikou dopravní výchovy „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“.

Zuzana Gelič, DiS.
preventistka KŘP Libereckého kraje