Jako každoročně bylo místo startu Harcov Myslivna a po lesních cestách závodníci dorazili do cíle na Maliník v Jizerských horách. Trať měří 6 100 m a převýšení je 400 m. Závod organizuje SŠaMŠ Na Bojišti Liberec s povolením od Lesů ČR.

V letošním roce byla hojná účast středních škol Libereckého kraje a 2 závodníky přivezl pan učitel tělesné výchovy z Weinau Schulle Zittau. Studenty přivítal ředitel školy SŠaMŠ Na Bojišti 15 Liberec Zdeněk Krabs.

Všichni účastnící obdrželi v cíli tričko s logem závodu, chlapci a dívky na prvních třech místech věcné ceny, diplomy a medaile.

V letošním ročníku zvítězil student ze SPŠS (stavební) František Švandrlík v čase 21:49 minut. Nejlepší čas mezi děvčaty měla studentka Natálie Faltová studující střední školu v Kateřinkách Liberec, která trať zdolala za 35:09 minut.

Poděkování patří SŠaMŠ Na Bojišti Liberec, která každoročně zajišťuje trička a materiál pro pořádání závodu. O hladký průběh závodu se postarali rozhodčí – Karel Brokl, Petra Picková, Jiří Hozák a Josef Malec.

Příští 23. ročník Závodu horských kol do vrchu se bude konat 9. září 2021.

Závod horských kol do vrchu již po dvaadvacáté.Zdroj: Ivana Mikeskova

Ivana Mikesková, ředitelka závodu