Ke kamennému sloupu na vrcholu, triangulačnímu bodu z roku 1864, letos dorazilo takřka 240 turistům, z toho padesátka dětí. Akci pořádal Klub českých turistů Chrastava.

Tradičně se o dokonalé občerstvení, jídlo, pití, kávu, oheň, dříví, posezení, postaral osadní výbor Vítkov, za což jim patří obrovské díky. Jen špekáčků se letos snědlo 22 kilogramů! Paní Hruškové děkujeme za upečení a ozdobení perníkových medailí pro děti.

Děti při výstupu na vrchol plnily různé úkoly a přímo na místě na ptačí vyhlídce poznávaly ptáky. Kromě medailí si odnášely i bublifuky, za které děkujeme paní Zahradníkové. Také děkujeme za pomoc Městské policii.

Čarodějnický pohádkový les ve Vratislavicích nad Nisou.
Do Vratislavic dorazili kouzelníci i víly. Děti si užily strašidelnou party

Za ty roky, co se Výhledy konají, se stal z jarního setkávání mezinárodní hvězdicový pochod. Z různých stran přicházejí na vrchol nejen turisté ze severního výběžku, ale stalo se již samozřejmostí, že se zde potkáváme s Poláky a s Němci. Jsme rádi, že byl přítomen i starosta Chrastavy Michael Canov a „náš“ Honza Horáček.

Všichni, kdo na letošní Výhledy dorazili, si dopoledne užili v srdečné atmosféře. Posilněni buřtíkem sestupovali dolů nabití energií. Při zpáteční cestě mohli nakouknout do kostela Navštívení Panny Marie, děkujeme za otevření.

Jirka Marxová, Infocentrum Chrastava

Mohlo by vás zajímat: Hasiči uspořádali pálení čarodějnic. Horním Hanychovem prošel „kouzelný“ průvod

Zdroj: Jiří Louda